Aviatická pouť

Aviatická pouť je stálicí v kalendářích evropských airshow a její vznik je datován do roku 1991. Letošní 32. ročník nejkrásnější letecké show se uskuteční 1. a 2. června 2024 na letišti v Pardubicích.
Program je koncipován jako velkoprostorové divadlo na zemi i ve vzduchu, kde nechybí ztvárnění slavných válečných scén a scén z dějin aviatiky. Mezi účinkujícími figurují nejlepší piloti a slavná letadla. Vše je doplněno pyrotechnickými efekty, množstvím pozemní techniky a vojáků v dobových uniformách.
Součástí Aviatické pouti je tradiční dětský den, kde Vaše děti budou mít možnost absolvovat přes dvacet zážitků u různých partnerů, jako jsou Policie ČR, 

Aviatická pouť

městská policie a další, a za absolvování získat Aviatický pamětní list! Letos se bude také hodně sportovat.
​​​​​​​www.aviatickapout.cz

Krásný dětský den aneb Zámkohraní

Krásný dětský den aneb Zámkohraní

Osmý ročník zábavného a aktivně stráveného odpoledne s hudebním a divadelním představením se uskuteční 26. 5. 2024.
Veselé, hravé, zábavnépoučné nedělní odpoledne plné hudby, dílniček, bublin, žonglování, výtvarné dílny, orientační závod nebo hernička z dílny NejenHra.
www.vcm.cz/akce/krasny-detsky-den-aneb-zamkohrani-2024

ČSOB Pojišťovna DĚTSKÝ SUPER DEN

Další ročník největšího a nejzábavnějšího DĚTSKÉHO SUPER DNE v Pardubicích se uskuteční v sobotu 8. června 2024 v areálu Dostihového závodiště. Těšit se můžete na bohatý program. Na pódiu vystoupí Michal Nesvadba, prasátka Pigy a Lily, Youtuber POKECCC a Adélka Hesová. Po celý den můžete soutěžit na více jak 20 stanovištích, za jejichž splnění získáte dárek od Mattela! Čeká vás spoustu zábavných aktivit po celý den - virtuální realita, Mattel family zona, fotoateliér, beauty salon, face paintng, imitace tetování, zoo koutek, koníčci, taneční vystoupení, workshopy, sportovní aktivity, paintball, ale i houpačky a stánky s občerstvením.
www.detskysuperden.cz

ČSOB Pojišťovna DĚTSKÝ SUPER DEN

Zrcadlo umění

Zrcadlo umění

Jarní část Městských slavností v Pardubicích je třídenním svátkem a oslavou umění, hudby, divadla a tance a je největším multižánrovým festivalem amatérské kultury v regionu. Letošní Zrcadlo umění bude probíhat od 19. do 21. června 2024.
Těšit se můžete na výtvarné dílny plné zajímavého tvoření a také na kreativní aktivity, které budou součástí tvoření na Bulváru na náměstí Republiky.
Letošním tématem je Evropa.

O hudební stránku bude též postaráno, především díky kapelám, které zpříjemní všechny večery. Také díky pouličním umělcům, na které se můžete těšit v 

srdci Pardubic a také díky dětským souborům, které budou vystupovat se svoji celoroční prací.
www.zrcadloumeni.eu

Vědecko-technický jarmark

Vědecko-technický jarmark Univerzity Pardubice se vrací do centra města na Pernštýnské náměstí. Zájemci bez rozdílu věku se mohou v den 20. 6. 2024 od 9 do 17 hodin ponořit do tajů vědeckých principů i každodenních věcí, které nás obklopují. Univerzita pořádá akci společně s partnery v rámci městských slavností Zrcadlo umění.
Těšit se můžete na program z mnoha oblastí jako je například: chemie, elektrotechnika, zdravotnictví, fyzika, robotika, virtuální realita, doprava, pohyb, bezpečnost, chemická show a další.
www.upce.cz/jarmark2024

Střílení z pernštejnských kanónů

Střelba z různých druhů palných zbraní a salva na počest významné osobnosti pardubické historie – tak bude vypadat už tradiční střílení u pernštejnských kanonů na valech Zámku Pardubice dne 7. 8. 2024.
Impulsem tradici byla vernisáž dvou replik pernštejnských varhanových děl. Pernštejnové na Pardubicku disponovali výzbrojí pro víc než tisíc mužů. Součástí jejich ohromné zbrojnice bylo také impozantní dělostřelectvo. Na zámku bylo v roce 1560 celkem 83 dělových hlavní, které byly namontovány na 39 lafetách. Impozantní artilerie na valech měla zřejmě především ukázat moc pánů z Pernštejna a jejich připravenost hájit jejich ohromný majetek.
www.vcm.cz

Střílení z pernštejnských kanónů

Sportovní park Pardubice

Sportovní park Pardubice

Unikátní sportovní festival pro malé i velké návštěvníky – 9 dní plných sportu v Parku na Špici v termínu od 3. do 11. srpna 2024.
Sportuje celá rodina – taková je vize srpnové akce, která navazuje na úspěšný projekt Olympijský park Pardubice 2016 a kterou každoročně navštíví přes 100 000 lidí.
Cílem je ukázat nejen dětem, že sport je skvělý způsob, jak trávit volný čas. Oblíbený park Na Špici se i v roce 2023 promění v jedno velké sportoviště a na stálých a variabilních sportovištích se představí desítky pardubických sportovních klubů prezentujících nejrůznější druhy sportů. Děti, kterým je park převážně určen, tak samy zjistí, jaký sport je jim šitý na míru

Dospělí pak dostanou možnost vyzkoušet si aktivity, které mají v hledáčku, ale dosud neměli možnost si je „osahat“ blíže.
​​​​​​​Program Sportovního parku Pardubice je cílen především na děti a příměstské tábory, pořadatelé hodlají oslovit také mateřské a základní školy. Návštěvníci mohou i letos využít již osvědčený systém hracích karet a kromě sportovních zážitků bude možné odnést si také diplomy a medaile, které obdrží za určitý počet splněných stanovišť.
www.sportovnipark.cz

Friends fest

Multižánrový zážitkový open-air festival Friends Fest, který se letos koná 10. srpna 2024, je akce vzniklá z aktivity firem, sdružení a jednotlivců, kteří mají pozitivní vztah k Americe a věnují se dlouhodobě obchodním či kulturním aktivitám spojeným s USA. Šťastnou shodou okolností se místem, kde se toto vše protnulo v čase i prostoru, stalo právě město Pardubice.
Neformální, nekonfliktní a přátelský prostor pro setkání lidí, kteří tu „svou“ Ameriku (nebo její malou část) mají rádi a neváhají se o ni podělit s ostatními. Je jedno, jestli obdivují nové či historické americké automobily a motocykly, zajímají se o bohatou vojenskou minulost USA a třeba i o roli amerických vojáků při osvobozování 

Friends fest

naší země, nedají dopustit na blues, country či rock’n roll v podání českých kapel i zaoceánských hvězd, milují svět westernu a vlání koňských hřív či si jen čas od času rádi dopřejí poctivé, typicky americké pochutiny jako hamburgery či steaky. Amerika je obrovská země a to své si v ní může najít každý.
Součástí programu je dětský den zaměřený jak na mladší, tak i starší děti. Jako každý rok pro ně máme přichystané různé nafukovací atrakce jako je lezecká stěna, skákací hrad nebo jedinečný Bootcamp (něco jako „opičí dráha“), který těžko najdete jinde.
Po zdolání vrcholu lezecké stěny a splnění Bootcampu si můžete společně vyzkoušet simulátor řízení F1, střelnici Buffalo Bill nebo dětskou projížďku na koni.
www.friendsfest.cz