Přidat dotaz do poradny

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Oprava chodníku Pr. Holého
6.5.2022
Dobrý den,firma, která upravuje chodníky v ul.P.holého nemá mobilní WC a její zaměstnanci provádějí potřebu na veřejných místech.Žadam stavební odbor o zdůvodnění, jak mohl takovou maličkost přehlédnout. Děkuji Moc.Plocková .Mohla bych to považovat za jistý způsob exhibice, chodí zde děti ze školy i na tréninky. Mudr Plocková

Dobrý den paní Plocková.
Bude s firmou projednáno.
V. ČapekŠkolní náměstí
Dobrý den, pane Starosto,
chci se optat, jestli skutečně uvažujete na Školním náměstí na úkor zeleně vybudovat parkoviště?
Reaguji na Vaší návštěvu lokality a rozhovoru se sousedy, kterého jsem nebyl přítomen.
děkuji
Petr Macela

Dobrý den pane Macelo.
Je pravdou, že jsem se u Vás několikrát pokoušel dozvonit a zjistit názor na vypracovanou studii navýšení parkovacích stání v lokalitě Školního Náměstí. V návaznosti na rekonstrukci budovy školy dojde k úbytku veřejných parkovacích ploch. Zadali jsme vypracování studie, která by řešila tuto situaci a výsledkem je jediná možnost vzniku osmi stání, jež jsem Vám chtěl ukázat. Seznámit Vás se záměrem, je naše dobrá vůle najít vstřícný vztah s veřejností. Studii posílám v příloze. Jde v podstatě o rozšíření stávající komunikace v délce cca 30m a její zjednosměrnění. Nedojde k úbytku žádných dřevin, jen travní plochy. Nárůst dopravy a potřeby pro zaparkování vozidel je bohužel každodenní realita a studie vychází z požadavků obyvatel stejného místa, kde bydlíte i Vy.
Budu rád, když se mi ozvete s vaším názorem a můžeme se pochopitelně i sejít.
S pozdravem Vítězslav Čapek


odhlučnění ul. Semtínská
Dobrý den, pane starosto,
ráda bych se Vás zeptala, zda-li se bude řešit odhlučnění ulice Semtínská od rušného každodenního provozu. Jakožto obyvatelka bytového domu, který s touto ulicí sousedí, musím konstatovat, že automobilová doprava za poslední roky zde velmi narostla a ruší žití v této celkem jinak poklidné oblasti, což je škoda. Z této ulice se stala dosti frekventovaná spojnice mezi Starým Hradištěm a okružní křižovatkou u Globusu. Nejen, že se zde před pár lety posílila MHD několika linkami autobusů a trolejbusů, ale zejména zesílila frekvence v automobilové dopravě. Prosím, bude se tento problém nějakým způsobem řešit? Např. novým silničním protihlukovým povrchem, popř. odhlučňovacími stěnami nebo omezením průjezdu pouze pro dopravní obsluhu (tuto možnost nepředpokládám)? Otevřená okna na tuto stranu ulice, případné posezení na balkoně bohužel ztrácí význam. Děkuji za Vaše vyjádření. S pozdravem J. Křivková  

Dobrý den paní Křivková,
problém s houstnoucí dopravou je bohužel úplně všude. Tzv. tichý povrch je aplikován v celé ul. Poděbradské a nově v ul. Hradišťské. ( v obou případech se jedná o krajskou komunikaci ) Je nad síly městského obvodu realizovat tyto projekty a navíc efekt je jen dočasný, než se porézní povrch opotřebuje. Přiznávám, že nemáme v dohledné době v úmyslu komunikaci v ul. Semtínská rekonstruovat. Protihlukové stěny v tomto místě si nedovedu moc představit, ale máte-li konkrétní představu přijďte mi ji navrhnout. Sám bydlím přímo u extrémně hlučné silnice, tak vím o čem je řeč. Řešení je však těžké.
S pozdravem Vítězslav Čapek

název místní části Doubravice
Dobrý den, pane starosto,
řešíme pro zákazníka sportovní trofeje, na kterých je zmíněna městská část Doubravice. Bohužel nemůžeme nikde najít z ověřeného zdroje, zda se jedná o rod ženský v jednotném čísle (ta Doubravice) nebo zda je to podstatné jméno pomnožné (ty Doubravice). Předem děkuji za upřesnění.
Karel Hainz, Trofeje.cz

Dobrý den pane Hainzi,
podle toho, že jsme podobné dilema řešili již v minulosti s Ohrazenicemi, bude to stejné. Lze použít obojí. Starousedlíci používají rod ženský, ale dnes zažitý a v materiálech uváděný je výraz ty Doubravice. Už nevím kdo, ale byla to „hlava pomazaná“, která nám to potvrdila.
S pozdravem Vítězslav Čapek


opravy v ul. Marie Pujmanové
Dobrý den, vážený pane starosto,
s ohledem na probíhající opravy chodníků v ulici Marie Pujmanové se vás chci dotázat, zda je do plánů oprav zahrnut i průjezd k domům s číslem popisným 227 a 232. Pozemek tohoto průjezdu je obecním majetkem a roky je jeho údržba ze strany obce "přehlížena" a byla vždy ponechána na svépomoci obyvatel uvedených domů. Máme však za to, že obecní majetek by měl být opraven stejně, jako je tomu u ostatních domů.
Za laskavou odpověď děkuji. Dejdarová

Dobrý den paní Dejdarová
Opravujeme pouze stávající chodníky, rozuměno povrch, podloží a nutné obruby. Dále renovujeme přerostlou zeleň včetně nové výsadby a záhonů na pozemcích města. Na pozemku, který zmiňujete nic v současné objednávce není. Doporučil bych schůzku, kde si můžeme určité varianty úprav navrhnout. Cestu k vašim dvěma domům považujeme za sjezd k nemovitosti, jako všude jinde a ty maximálně po dohodě zpevňujeme. Můžeme se třeba dohodnout na zatravňovací dlažbě apod.
Navrhněte termín a sejdeme se i s panem Venclem.
Vítězslav Čapek

nevyřešitelný spor se samosprávou domu
04.03.2022Stanislava Pozdníková |
Dobrý den, obracím na vás s prosbou o vyřešení mého problému. Od počátku topné sezony v mém bytě hučí topení.2x již byl u mne topenář a tvrdí, že u mne je vše v pořádku /písemnou zprávu dodá/ a problém je v rozvodu. Chtěla jsem to vyřešit se samosprávou, ale ti se mnou vůbec nekomunikují. Tak jsem se obrátila o pomoc na váš městský obvod a ti mně sdělili, že se mám obrátit na soud. Než tak učiním, chci si ověřit, že skutečně můj problém nemůžete vyřešit. Děkuji za odpověď. Stanislava Pozdníková
2022-03-04 14:30:14
Dobrý den paní Pozdníková.
Domnvám se, že jde v případě bytového domu s vlastní samosprávou o interní spor. Pomoc z naší strany je možný přes přestupkové řízení ( státní správa ). Někdo musí podat podnět MěP, PČR, nebo vy osobně - písemně. Snahou je vždy smírný výsledek procesu. Oslovte vedení samosprávy písemně, a to doporučeně. Nebude-li odezva, obraťte se na policii s žádostí o řešení přestupku ( občanské soužití ). Soud je až to poslední a chtělo by to mít jistotu o právu na své straně, stojí to pochopitelně peníze. Pokud mohu něco udělat já, jako zástupce samosprávy obce, tak maximálně s vedením domu hovořit. Tomu se nebráním.
Vítězslav Čapek

Kurzy na bicí nástroje
28.02.2022Budoucí Bubeník |
Dobrý den, pane Starosto, rád bych se Vás zeptal zda-li nemáte kontakt na provozovatele tělocvičny v Rosicich. Rád bych se také připojil ke kurzům na bicí nástroje, které se konají obvykle od 9ti do 12ti hodin, jedná se o večerní kurzy. Pokud má ale tato skupinka již plno tak se přihlásím na pozdější hodiny. Ono to asi tady nikomu nevadí ten hluk, takže není problém. Děkuji Vám za poskytnutí kontaktu. Přeji krásný den. Budoucí člen české síně slávy na hudební nástroje.
2022-02-28 23:47:23
Dobrý den pane "bubeníku".
O termínu náboru bohužel nevím. Teď ale vážně. Kontakt na pronajímatele Vám poskytnu osobně. Objekt je v majetku Sokola Rosice nad Labem. Pokud dochází k rušení nočního klidu a je Vaše stížnost oprávněná, volejte v době porušení vyhlášky č.156. V letních měsících bývají otevřená okna nebo dveře do zkušebny a již několikrát byla situace s městskou policií řešena.
S pozdravem V. Čapek

Pokácené stromy v Trnové
20.01.2022Marie Mrázová |
Dobrý den, pane starosto, čtu zde vaši odpověď ze dne 18.1.2022 týkající se kácení stromů v Trnové. Zajímalo by mě, zda k tomuto kácení musel mít vlastník povolení a kdo toto povolení vydal. Všichni kteří jdou kolem toho, co ze stromů zbylo, jasně vidí, že v převážné většině byly tyto stromy zdravé a kdo se v okolí pohybuje často ví, že šlo o krásné stromy! Rozhodně nic nenasvědčovalo tomu, že by někoho ohrožovaly... Je to smutné!!!

2022-01-20 13:48:13
Zdravím Vás paní Mrázová.
Městské obvody mají na starost "stromy rostoucí mimo les". Lesní pozemky spravuje město a povolení k těžbě vydává Odbor životního prostředí Magistrátu města Pardubic. Vedoucím tohoto odboru jsem byl na podzim informován, že povolení k těžbě v daném místě je se všemi náležitostmi udělené.
V. Čapek

Kácení lesa Trnová
18.01.2022Daniela Mrázková |
Dobrý den, pane starosto přečetla jsem si Vaše odpovědi z 06/2021 a 12/2021 a jsem z nich velmi rozpačitá. V odpovědi z 06/2021 uvádíte, že i přes výstavbu bytových domů zůstane pás lesa zachován, v odpovědi z 12/2021 pak uvádíte, že se jedná o více než 120 let staré stromy, které jsou rizikové. V současné chvíli z celého pásu zůstal 1 kus!!! z důvodu výstavby paskvilu v podobě 14ti a 10ti patrového bytového domu a dalších, což se do zástavby zcela nehodí. Jak to tedy je?

2022-01-18 00:15:00
Dobrý den paní Mrázková.
Je to tak, jak jsem napsal 15.12.2021. Lesní pozemek i nadále zůstává lesním pozemkem i dle nového územního plánu. Porost byl soukromým vlastníkem vytěžen z důvodu stáří stromů a do dvou let je povinností majitele provést novou výsadbu. Důvodem kácení není plánovaná výstavba bytových domů. Ke všemu má vlastník lesa řádná povolení Odboru životního prostředí MmP.
S pozdravem Vítězslav Čapek

přání
22.12.2021Hana Maršálková |
Dobrý den, pane starosto nemám žádný dotaz, jen spíš přání a poděkování. Přeji Vám klidné a pohodové svátky vánoční, hodně zdraví a štěstí do dalšího roku. žádné připomínky, jen jsem v Rosicích spokojená a vidím, co vše se v obvodu udělalo, líbí se mi tu. A tak Vám děkuji i za Vaši práci.
2021-12-22 14:10:14

Děkuji Vám paní Maršálková za přání a uznání, které potěší. I Vám a našim spoluobčanům přeji klidný a šťastný rok 2022.Vítězslav Čapek


Úklid ulice Výzkumná

Miroslav Hofman
Dobrý den, má provozovatel či uživatel deponie povinnost si po sobě uklízet příjezdovou cestu k deponii? Jedná se mi o prodlužení ulice Výzkumné - nájezd na cyklostezku. Jezdím tam takřka každý den a vrstva bahna je tam stále. Jaký úřad popřípadě úklid kontroluje a viníky penalizuje? Předem děkuji za odpověď. M. Hofman

 • 16.12.2021
  Dobrý den pane Hofmane.
  Komunikaci uklízí zhotovitel dle možností a k nápravě stavu je vyzýván naším úřadem. Nejsme však investorem a proto se pouze snažíme o maximální spolupráci. Těžko ovšem předpokládat, že tam bude čisto, jako by stavba neprobíhala.
  V. ČapekKácení lesíku v Trnové

Tomáš Váňa
Dobrý den, v jedné odpovědi na dotaz stran nové výstavby v Trnové (červen 2021) jste odpovídal, že lesík na místě výstavby lesem zůstane. V této době ale probíhá v místě kácení stromů a nevypadá to, že by tam jediný nakonec zůstal. Jak to tedy je?

 • 15.12.2021

  Dobrý den pane Váňo.

  Pozemek zůstává i nadále lesní plochou. Porost v soukromém majetku je však již přestaralý ( prý až 120 let ) a stává se i nebezpečný. Majitel má své právo v tomto případě dřevo vytěžit a zároveň povinnost provést do dvou let novou výsadbu.Toť vše. Ke všemu má řádná povolení a je pod kontrolou OŽP MmP.

  V. Čapek
Lávka

Ahoj starosto, četl jsem zpravodaj o vybudování lávky.Článek je to pěkný, ale zajímalo by mě, proč jsi také nezveřelnil částku, za postavení této lávky a druhá věc, píšeš, že za nákup nemovitosti (restaurace) návratnost žádná. To znamená, že na lávce budete vybírat mítné!?

 • Ahoj. Nezmínění částky není úmyslem. Cenu uvádíte v petici, psal jsem o ni i v novinách a není tajemstvím ve všech materiálech z rady, či zastupitelstva. Projekční cena byla cca 32mil s DPH. Vysoutěžená cena byla cca 47mil s DPH. Nedomnívám se, že by veřejná komunikace měla být výdělečná, u hospody bych si dovedl představit alespoň nějakou rentabilitu. Každá z těchto investic je jiná. Ale je to věc názoru a odpovědnosti samosprávy. Nevylučuji, že bychom nemohli realizovat oboje, jen je třeba nestát dvě strany proti sobě a jen si dopisovat.
  Víťa Čapek


Sečení v prosinci

Dobrý den pane Starosto, nejde mi úplně na rozum, proč nám 2.prosince sečete v Nové Trnové trávu. Nota bene, když tu teď několik dní ležel mokrý sníh. Chápu, že ta firma má uzavřenou smlouvu na XY sečí za rok. Pak by se ale měla tráva sekat v období, kdy opravdu roste. Pokud to firma v tomto období nestihne, tak by měla vrátit část peněz. S úctou Markéta Kohlová

 • Dobrý den paní Kohlová.
  Poslední seč trávy je každoročně spojena se sběrem listí. To, že mezi tím již ležel dva dny na zemi sníh se nedá ovlivnit. Rozhodně se tedy nejedná o seče, ale sběr listí (hrabání neumíme). Pokud by zůstalo listí přes zimu, zase by se ozývali občané, že jsme se o to nepostarali. Nemějte prosím obavy, že jde o plýtvání finančními prostředky.
  ​​​​​​​Pěkný advent a s pozdravem Vítězslav Čapek.