Přidat dotaz do poradny

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Hluk ul. Hrabalova
24.8.2022


Dobrý den,
již třetím rokem bydlíme v ulici Hrabalova v Ohrazenicích. Neustále řešíme se sousedy i lidmi, které potkáváme na vycházkové cestě podél hlučné silnice směrem k lesíku Jarošek nadále vzrůstající hlukové zatížení ve stávající zástavbě. Větší hluk vzniká odrazem od nového protihlukového nebo zemního valu případně z důvodu vykácené zeleně, který se postupně realizuje při výstavbě Nových Doubravic a zdvojkolejnění tratě. V 06/2021 těsně po skončení covidových omezení byl měřen hluk (na mojí žádost), který byl o cca jenom 2 dB pod přípustnou normou. Bylo mi tedy sděleno, že se moje stížnost na zvýšenou hlučnost (zaslanou již před covidovými opatřeními) zamítá. Silniční provoz byl v té době značně omezen a jezdilo minimum kamiónů a náklaďáků. Nyní na hlučné stezce přibylo dřevěné posezení, které asi zřejmě ještě není dokončeno a už se začínají v okolí "srubu" hromadit odpadky. Chybí odpadkové koše. Územní studie-Nové Doubravice řeší pouze odhlučnění z jedné strany železnice a směrem k Ohrazenicím se opět žádná protihluková opatření zřejmě nechystají. To znamená, že k hluku ze silnice přibude ještě hluk projíždějících rychlíků? Děkuji za odpověď. S pozdravem Ing. Prokopová

Dobý den paní Prokopová,
začnu tím jednodušším. Instalace laviček v Pohránovské aleji je dlouhodobě požadovaná od občanů Ohrazenic. Je to jediná vycházková trasa do okolí. První lavičky byly bohužel po krátké době odcizeny. Tento robustní altán ( stejný je i v parku Ohrádka ) snad nikdo neodnese. Na zpevněné ploše ještě přibude veřejné ohniště a odpadkový koš. Je již zakoupený.
Zkusil jsem požádat o posunutí začátku obce dopravním značením, což by znamenalo snížení rychlosti. Odpověď je taková, jak jsem předpokládal. Jde o rychlostní komunikaci a snižování rychlosti je tedy nežádoucí. ŘSD i České Dráhy investují s jasným záměrem (zrychlení), a dle stavebního povolení, které garantuje dodržení norem. O prodloužení protihlukové stěny zkusím opětovně žádat, ale možná bude jednoduší výsadba zeleně podél komunikace. Žádné další kácení dřevin již nebude.Dráhy v rámci projektu protihlukovou bariéru směr " Nové Doubravice" nemají. PD vzniklo v době, kdy ještě nebylo území zastavitelné. Řeší pouze úsek podél zahrádek a sportoviště. Hliněný val je navožen na soukromém pozemku investora.Pokud by se Vám povedlo naměřit nadlimitní hodnoty ( Krajská hygienická stanice ), mohl bych se o to opřít. Měření si může vyžádat i obec, ale na rozdíl od občana je to zpoplatněné a hlavně se měří v obytných prostorech dané domácnosti tuším 24 hodin . To jen vysvětlení pro ty, kteří se budou ptát, proč to nezajistíme my.
S pozdravem Vítězslav Čapek

Stavba Trnová
3.8.2022

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co se staví v Trnové mezi firmou na ulici Jiřího Potůčka a dětským hřištěm Jozefa Gabčíka?

Na pozemku jsou naprojektovány tři výškové bytové domy, budova Mateřské školky a krytá parkoviště. Vše pod názvem "Bydlení v parku - Tři sestry".
V. ČapekStojan na kola v ul. Nádražní.
21.7.2022

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se neplánuje umístění stojanů na kola u podchodu na nádraží Rosice v Nádražní ulici v Trnové. Vzhledem k stále trvající rekonstrukci nádraží a budoucímu přístupu na "Hradecké" nástupiště, kdy vůbec nebude potřeba chodit k budově. Děkuji Pikhartová

Dobrý den paní Pikhartová,

beru to jako rozumný a věcný podnět, který se dá realizovat. Jen zjistíme, zda se v rámci oprav a napojení stávajícího podchodu nechystá nějaká přestavba u vstupu. Snad to nebude místo pro krádeže kol, jako stvořené. Z toho mám trochu obavy.

Děkuji za podnět. V. Čapek


Stromy v Nové Trnové
21.7.2022

Dobrý den pane starosto,
s velkou nelibostí a obavami sleduji to, co se děje v našem okolí se zelení. V médiích neustále zaznívá, jak stromy přispívají k ochlazování městského prostředí, ale tady to na rozšiřování zeleně nevypadá... Lesík za áčky je pryč, i když "papírově" je tam stále. Ovšem v tom stavu a hlavně funkčnosti ho už nikdo z nás nespatří... Jistě,nebyl to park. To co by jinde bylo hodno obdivu, to se zde snížilo na úroveň "průmyslového" lesa... Takže zatímco jinde stojí několik set let staré duby, tak tady byly nemilosrdně vykáceny ve věku cca 130-ti let. Nenapravitelná ztráta.
Nyní tedy dochází k další výstavbě, v důsledku tedy k budoucímu oteplování v části Trnové okolo "výsadkářských" ulic. Nestálo by za to, vysadit třeba alespoň alej stromů na kraji pole u ulice Jana Kubiše? Až do Polabin tam není kousek stínu. Tedy s výjimkou jednoho ořešáku, který počítám taky padne za vlast. Benefit že stromořadí bohužel budou mít až naše děti a vnuci, ale tak to bylo vždy. Strom, potažmo les, je běh na dlouhou trať, proto by jakékoliv kácení mělo být činěno s maximální opatrností a rozvahou.

S pozdravem Jiří Fišer

Dobrý den pane Fišere,

O lesíku jsem psal již několikrát. Soukromý pozemek, povinnost znovu vysázení, zůstává lesním pozemkem, povolení ke kácení z města, ne obvodu.

Rádi bychom stromy sázeli, kdyby to však bylo možné. Problémem jsou ing. sítě pod zemí, o kterých se běžně neví. Vysázeli jsme alej v ul. Jozefa Gabčíka podél nového chodníku k lesoparku J. Potůčka. Rádi bychom i v ul. Jana Kubiše, ale zde je ještě v plánu stavba jednoho bytového domu. Opět se jedná o soukromý pozemek a bude zasíťován. Zde alespoň vznikne konečně plnohodnotný chodník pro sídliště a zeleň si pohlídáme.

V. Čapek
Kácení lesa v Rosicích

17.6.2022
Dobrý den,
je červen 2022, zvířata a ptáci vyvádějí a krmí své mladé a firma RENE ? se právě v tomto období rozhodla vykácet les u nádraží v Rosicích pro svůj autosalón, hnus. Bude nějak potrestána za kácení v mimo vegetačním období ???
Vím, že to už nic nezachrání, ale zlé vůle kolem je příliš.
Děkuji za odpověď, M. Mlynarčík, Rybitví


 • Vážený pane Mlynarčíku,
  se záměrem výstavby na úkor lesního porostu od prvopočátku nesouhlasím a vyjádřila se tak i samospráva městského obvodu. Jak dnes vidím, nesouhlas byl i ze strany magistrátu a změnu územního plánu nedoporučil ani krajský úřad. Rozhodla ministerstva. Ocituji vyjádření vedoucího OŽP MmP pana ing. Míči:

  Dovoluji si připomenout, že změnu územního plánu, která umožnila tuto stavbu, rozporoval jak OŽP MmP tak i OŽPZe kraje. Změnu umožnila dohadovací smlouva mezi Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem pro místní rozvoj, která povolila změnu územního plánu za podmínky, že fa René zalesní 3,8 ha městských pozemků. Určené městské pozemky byly před 2 lety zalesněny. Rozhodnutí vynětí lesních pozemků z PUPL jehož součástí je i povolení k smýcení vydával OŽPZe krajského úřadu. V rozhodnutí o vynětí z PUPFL, které se vydává podle lesního zákona, se neřeší roční období, ve kterém je možné kácet. Na rozdíl od povolení kácení na ostatních plochách povolované podle zákona na ochranu přírody a krajiny.

  Tolik citace a vysvětlení. Vítězslav Čapek


Nepořádek na zastávce

14.6.2022
Vážený pane starosto,
upozorňuji na nepořádek na zastávce MHD Poděbradská v Trnové. Stav trvá delší dobu. Instalovaný odpadkový koš naprosto nedostačuje provozu na zastávce, která je v blízkosti nákupního centra a občerstvení KFC. Nepořádek na trávníku delší dobu nikdo neuklízí. Kromě prázdných lahví a plechovek je na trávníku i hromada nedopalků. Bez větších košů, nejlépe na tříděný odpad, situaci ani důkladný úklid ale nezachrání a bude se opakovat. Fotografie Vám zasílám na Váš e-mail.
Předem velmi děkuji za zjednání nápravy
Blanka Škařupová

 • Dobrý den paní Škařupová,
  o situaci víme a momentálně řešíme přidání druhého a většího odpadkového koše.

  V. Čapek


Kontejner na zeleň

13.6.2022
Dobrý den, pane starosto,
chtěl bych se Vás prosím zeptat. Při každém sekání a údržbě venkovní zeleně v Rosicích je postavený sběrný kontejner přímo v křižovatce ulic Borová a Písková, kde brání rozhledovým poměrům a tvoří překážku v křižovatce. Tato křižovatka byla před nedávnem doplněna o vodorovné dopravní značení s nápisem Stop.
Po mé osobní zkušenosti s povolením přistavení kontejneru k rodinnému domu mi bylo u vás na úřadě v Rosicích sděleno, že musí dojít k povolení zvláštního užívání komunikace s odsouhlasením složek IZS, tedy i Policie ČR. Obávám se, že umístění tohoto kontejneru není v souladu s platnou legislativou.
Mohl byste mi to prosím objasnit?
Děkuji.
Petr Sedlák

 • Dobrý den pane Sedláku,​​​​​​​
  seče v Rosicích, kromě náměstí 9.května, hřišť a sportovišť, provádí externí firma. Pokud se jedná o umístění jejich kontejneru na zelenou hmotu, nemusí žádat o žádná povolení. Mobilní zařízení používají v souladu se smlouvou a běžnou vyhláškou. Nejedná se o dlouhodobý zábor zeleně, či komunikace. Jde řádově o hodiny. Ani občan při přistavení konteneru, nebo například postavení lešení v rámci jednoho dne, neusí nic žádat a platit. Pokud vám přide konkrétní situace nebezpečná, oslovte prosím policii, nebo kontaktujte úřad obvodu v danou dobu.
  Děkuji za pochopení.
  V. Čapek


Stavba Nová Trnová

6.6.2022
Dobrý den, pane starosto, můžete mi prosím poradit, kde bych zjistil, kde přesně vyroste v Trnové mateřská škola a kde výškové domy? Myslím konkrétní pozemky - předpokládám, že něco se bude stavět za AAA auto a něco za novou poliklinikou. Nebo se pletu? Moc děkuji.

Ondřej Ullmann

 • Dobrý den pane Ullmanne. Stavba všech budov, tedy tří výškových bytových domů, školky a zastřešených parkovacích stání je naprojektována na pozemcích 138/1, 139/1,140/1. Vše za poliklinikou. Školka přibližně proti lesoparku.
  V. Čapek


Stavba Nová Trnová

Vážený pane starosto,
ráda bych věděla, zda stavební firma realizující výstavbu nového bytového komplexu v Trnové má nějaká omezení pro svou činnosti. Domnívám se, že obecně platná pravidla nočního klidu jsou v neděli do 8 hodin ráno, přesto dne 15.5. začal ruch na stavbě již v 6.50 hod.
Pane starosto, opravdu zde vzniká něco, co i do budoucna zhorší kvalitu života lidí, kteří zde žijí. Zeleň je pryč, budou stát nesmyslné vysoké věže. Čeká nás několik let života na staveništi, v celodenním rámusu, prachu ze staveniště v bytech. Zhoršená dopravní situace pro auta i chodce a špína na na jediné příjezdové komunikaci. S tím už nic neuděláme. Ale nemohl by tu být alespoň v neděli, alespoň jediný den v týdnu klid? Děkuji Vám předem za Vaše vyjádření. J. Levínská

 • Dobrý den paní Levinská.
  Prvně se omlouvám za pozdní odpověď, ale měl jsem týden dovolenou a poštu jsem četl až dnes.

  Stavbu výškových budov a mateřské školky v Trnové povoluje stavební úřad magistrátu, a pokud jsou v povolení podmínky stavby, měl by také tento úřad dodržování dozorovat. Městský obvod je zpravidla hromosvodem pro stížnosti, jak už to při všech stavbách bývá a přitom máme v kompetenci kontrolovat stav a sjízdnost komunikací a zásahy do okolní zeleně. Ač Vás chápu, musím konstatovat, že noční klid je dán vyhláškou od 22.hodiny večerní do 6. hodiny ranní, a to i v neděli. Při jednání s investorem toto téma otevřu, ale myslím, že víkendové práce nebudou zcela běžné. Co se týká vykáceného lesního pozemku, tak ten nemá se stavbou nic společného a měl by být opět vysázen. Výstavbou nových budov dojde k novému dopravnímu napojení celého sídliště z ul. J. Potůčka, čímž se situace naopak zlepší a to i pro pěší. Sám bych raději viděl místo bytových domů parkové plochy, ale bydlet chce každý a dokud bude o byty zájem, těžko zabráníme další výstavbě. V projektu jsou zelené střechy krytých parkovacích míst a dnešní propojka podél lesoparku zůstane pouze pro pěší a cyklisty. Takže snad i nějaká pozitiva.Moc jsem Vás nepotěšil, ale taková je realita.
  S přáním klidných dnů a s pozdravem
  Vítězslav Čapek


Oprava chodníku Pr. Holého

6.5.2022
Dobrý den,firma, která upravuje chodníky v ul.P.holého nemá mobilní WC a její zaměstnanci provádějí potřebu na veřejných místech. Žádám stavební odbor o zdůvodnění, jak mohl takovou maličkost přehlédnout. Děkuji moc. Plocková. Mohla bych to považovat za jistý způsob exhibice, chodí zde děti ze školy i na tréninky. Mudr Plocková

 • Dobrý den paní Plocková.
  Bude s firmou projednáno.

  V. Čapek


Školní náměstí

Dobrý den, pane Starosto,
chci se optat, jestli skutečně uvažujete na Školním náměstí na úkor zeleně vybudovat parkoviště?
Reaguji na Vaší návštěvu lokality a rozhovoru se sousedy, kterého jsem nebyl přítomen.
děkuji
Petr Macela

 • Dobrý den pane Macelo.
  Je pravdou, že jsem se u Vás několikrát pokoušel dozvonit a zjistit názor na vypracovanou studii navýšení parkovacích stání v lokalitě Školního Náměstí. V návaznosti na rekonstrukci budovy školy dojde k úbytku veřejných parkovacích ploch. Zadali jsme vypracování studie, která by řešila tuto situaci a výsledkem je jediná možnost vzniku osmi stání, jež jsem Vám chtěl ukázat. Seznámit Vás se záměrem, je naše dobrá vůle najít vstřícný vztah s veřejností. Studii posílám v příloze. Jde v podstatě o rozšíření stávající komunikace v délce cca 30m a její zjednosměrnění. Nedojde k úbytku žádných dřevin, jen travní plochy. Nárůst dopravy a potřeby pro zaparkování vozidel je bohužel každodenní realita a studie vychází z požadavků obyvatel stejného místa, kde bydlíte i Vy.

  Budu rád, když se mi ozvete s vaším názorem a můžeme se pochopitelně i sejít.
  S pozdravem Vítězslav Čapek


Odhlučnění ul. Semtínská

Dobrý den, pane starosto,
ráda bych se Vás zeptala, zda-li se bude řešit odhlučnění ulice Semtínská od rušného každodenního provozu. Jakožto obyvatelka bytového domu, který s touto ulicí sousedí, musím konstatovat, že automobilová doprava za poslední roky zde velmi narostla a ruší žití v této celkem jinak poklidné oblasti, což je škoda. Z této ulice se stala dosti frekventovaná spojnice mezi Starým Hradištěm a okružní křižovatkou u Globusu. Nejen, že se zde před pár lety posílila MHD několika linkami autobusů a trolejbusů, ale zejména zesílila frekvence v automobilové dopravě. Prosím, bude se tento problém nějakým způsobem řešit? Např. novým silničním protihlukovým povrchem, popř. odhlučňovacími stěnami nebo omezením průjezdu pouze pro dopravní obsluhu (tuto možnost nepředpokládám)? Otevřená okna na tuto stranu ulice, případné posezení na balkoně bohužel ztrácí význam. Děkuji za Vaše vyjádření. S pozdravem J. Křivková  

 • Dobrý den paní Křivková,
  problém s houstnoucí dopravou je bohužel úplně všude. Tzv. tichý povrch je aplikován v celé ul. Poděbradské a nově v ul. Hradišťské. ( v obou případech se jedná o krajskou komunikaci ) Je nad síly městského obvodu realizovat tyto projekty a navíc efekt je jen dočasný, než se porézní povrch opotřebuje. Přiznávám, že nemáme v dohledné době v úmyslu komunikaci v ul. Semtínská rekonstruovat. Protihlukové stěny v tomto místě si nedovedu moc představit, ale máte-li konkrétní představu přijďte mi ji navrhnout. Sám bydlím přímo u extrémně hlučné silnice, tak vím o čem je řeč. Řešení je však těžké.

  S pozdravem Vítězslav Čapek


Název místní části Doubravice

Dobrý den, pane starosto,
řešíme pro zákazníka sportovní trofeje, na kterých je zmíněna městská část Doubravice. Bohužel nemůžeme nikde najít z ověřeného zdroje, zda se jedná o rod ženský v jednotném čísle (ta Doubravice) nebo zda je to podstatné jméno pomnožné (ty Doubravice). Předem děkuji za upřesnění.
Karel Hainz, Trofeje.cz

 • Dobrý den pane Hainzi,
  podle toho, že jsme podobné dilema řešili již v minulosti s Ohrazenicemi, bude to stejné. Lze použít obojí. Starousedlíci používají rod ženský, ale dnes zažitý a v materiálech uváděný je výraz ty Doubravice. Už nevím kdo, ale byla to „hlava pomazaná“, která nám to potvrdila.

  S pozdravem Vítězslav Čapek


Opravy v ul. Marie Pujmanové

Dobrý den, vážený pane starosto,
s ohledem na probíhající opravy chodníků v ulici Marie Pujmanové se vás chci dotázat, zda je do plánů oprav zahrnut i průjezd k domům s číslem popisným 227 a 232. Pozemek tohoto průjezdu je obecním majetkem a roky je jeho údržba ze strany obce "přehlížena" a byla vždy ponechána na svépomoci obyvatel uvedených domů. Máme však za to, že obecní majetek by měl být opraven stejně, jako je tomu u ostatních domů.
Za laskavou odpověď děkuji. Dejdarová

 • Dobrý den paní Dejdarová
  Opravujeme pouze stávající chodníky, rozuměno povrch, podloží a nutné obruby. Dále renovujeme přerostlou zeleň včetně nové výsadby a záhonů na pozemcích města. Na pozemku, který zmiňujete nic v současné objednávce není. Doporučil bych schůzku, kde si můžeme určité varianty úprav navrhnout. Cestu k vašim dvěma domům považujeme za sjezd k nemovitosti, jako všude jinde a ty maximálně po dohodě zpevňujeme. Můžeme se třeba dohodnout na zatravňovací dlažbě apod.

  Navrhněte termín a sejdeme se i s panem Venclem.
  Vítězslav Čapek


Nevyřešitelný spor se samosprávou domu

Stanislava Pozdníková, 04.03.2022
Dobrý den, obracím na vás s prosbou o vyřešení mého problému. Od počátku topné sezony v mém bytě hučí topení.2x již byl u mne topenář a tvrdí, že u mne je vše v pořádku /písemnou zprávu dodá/ a problém je v rozvodu. Chtěla jsem to vyřešit se samosprávou, ale ti se mnou vůbec nekomunikují. Tak jsem se obrátila o pomoc na váš městský obvod a ti mně sdělili, že se mám obrátit na soud. Než tak učiním, chci si ověřit, že skutečně můj problém nemůžete vyřešit. Děkuji za odpověď. Stanislava Pozdníková

 • 2022-03-04 14:30:14
  Dobrý den paní Pozdníková.

  Domnvám se, že jde v případě bytového domu s vlastní samosprávou o interní spor. Pomoc z naší strany je možný přes přestupkové řízení ( státní správa ). Někdo musí podat podnět MěP, PČR, nebo vy osobně - písemně. Snahou je vždy smírný výsledek procesu. Oslovte vedení samosprávy písemně, a to doporučeně. Nebude-li odezva, obraťte se na policii s žádostí o řešení přestupku ( občanské soužití ). Soud je až to poslední a chtělo by to mít jistotu o právu na své straně, stojí to pochopitelně peníze. Pokud mohu něco udělat já, jako zástupce samosprávy obce, tak maximálně s vedením domu hovořit. Tomu se nebráním.
  Vítězslav Čapek


Kurzy na bicí nástroje

Budoucí Bubeník, 28.02.2022
Dobrý den, pane Starosto, rád bych se Vás zeptal zda-li nemáte kontakt na provozovatele tělocvičny v Rosicich. Rád bych se také připojil ke kurzům na bicí nástroje, které se konají obvykle od 9ti do 12ti hodin, jedná se o večerní kurzy. Pokud má ale tato skupinka již plno tak se přihlásím na pozdější hodiny. Ono to asi tady nikomu nevadí ten hluk, takže není problém. Děkuji Vám za poskytnutí kontaktu. Přeji krásný den. Budoucí člen české síně slávy na hudební nástroje.


 • 2022-02-28 23:47:23
  Dobrý den pane "bubeníku".
  O termínu náboru bohužel nevím. Teď ale vážně. Kontakt na pronajímatele Vám poskytnu osobně. Objekt je v majetku Sokola Rosice nad Labem. Pokud dochází k rušení nočního klidu a je Vaše stížnost oprávněná, volejte v době porušení vyhlášky č.156. V letních měsících bývají otevřená okna nebo dveře do zkušebny a již několikrát byla situace s městskou policií řešena.
  S pozdravem V. Čapek


Pokácené stromy v Trnové

Marie Mrázová, 20.01.2022
Dobrý den, pane starosto, čtu zde vaši odpověď ze dne 18.1.2022 týkající se kácení stromů v Trnové. Zajímalo by mě, zda k tomuto kácení musel mít vlastník povolení a kdo toto povolení vydal. Všichni kteří jdou kolem toho, co ze stromů zbylo, jasně vidí, že v převážné většině byly tyto stromy zdravé a kdo se v okolí pohybuje často ví, že šlo o krásné stromy! Rozhodně nic nenasvědčovalo tomu, že by někoho ohrožovaly... Je to smutné!!!

 • 2022-01-20 13:48:13
  Zdravím Vás paní Mrázová.
  Městské obvody mají na starost "stromy rostoucí mimo les". Lesní pozemky spravuje město a povolení k těžbě vydává Odbor životního prostředí Magistrátu města Pardubic. Vedoucím tohoto odboru jsem byl na podzim informován, že povolení k těžbě v daném místě je se všemi náležitostmi udělené.
  V. Čapek


Kácení lesa Trnová

Daniela Mrázková, 18.01.2022
Dobrý den, pane starosto přečetla jsem si Vaše odpovědi z 06/2021 a 12/2021 a jsem z nich velmi rozpačitá. V odpovědi z 06/2021 uvádíte, že i přes výstavbu bytových domů zůstane pás lesa zachován, v odpovědi z 12/2021 pak uvádíte, že se jedná o více než 120 let staré stromy, které jsou rizikové. V současné chvíli z celého pásu zůstal 1 kus!!! z důvodu výstavby paskvilu v podobě 14ti a 10ti patrového bytového domu a dalších, což se do zástavby zcela nehodí. Jak to tedy je?

 • 2022-01-18 00:15:00
  Dobrý den paní Mrázková. Je to tak, jak jsem napsal 15.12.2021. Lesní pozemek i nadále zůstává lesním pozemkem i dle nového územního plánu. Porost byl soukromým vlastníkem vytěžen z důvodu stáří stromů a do dvou let je povinností majitele provést novou výsadbu. Důvodem kácení není plánovaná výstavba bytových domů. Ke všemu má vlastník lesa řádná povolení Odboru životního prostředí MmP.
  S pozdravem Vítězslav Čapek


Přání

Hana Maršálková, 22.12.2021
Dobrý den, pane starosto nemám žádný dotaz, jen spíš přání a poděkování. Přeji Vám klidné a pohodové svátky vánoční, hodně zdraví a štěstí do dalšího roku. žádné připomínky, jen jsem v Rosicích spokojená a vidím, co vše se v obvodu udělalo, líbí se mi tu. A tak Vám děkuji i za Vaši práci.

 • Děkuji Vám paní Maršálková za přání a uznání, které potěší. I Vám a našim spoluobčanům přeji klidný a šťastný rok 2022. Vítězslav ČapekÚklid ulice Výzkumná

Miroslav Hofman
Dobrý den, má provozovatel či uživatel deponie povinnost si po sobě uklízet příjezdovou cestu k deponii? Jedná se mi o prodlužení ulice Výzkumné - nájezd na cyklostezku. Jezdím tam takřka každý den a vrstva bahna je tam stále. Jaký úřad popřípadě úklid kontroluje a viníky penalizuje? Předem děkuji za odpověď. M. Hofman

 • 16.12.2021
  Dobrý den pane Hofmane.
  Komunikaci uklízí zhotovitel dle možností a k nápravě stavu je vyzýván naším úřadem. Nejsme však investorem a proto se pouze snažíme o maximální spolupráci. Těžko ovšem předpokládat, že tam bude čisto, jako by stavba neprobíhala.
  V. ČapekKácení lesíku v Trnové

Tomáš Váňa
Dobrý den, v jedné odpovědi na dotaz stran nové výstavby v Trnové (červen 2021) jste odpovídal, že lesík na místě výstavby lesem zůstane. V této době ale probíhá v místě kácení stromů a nevypadá to, že by tam jediný nakonec zůstal. Jak to tedy je?

 • 15.12.2021

  Dobrý den pane Váňo.

  Pozemek zůstává i nadále lesní plochou. Porost v soukromém majetku je však již přestaralý ( prý až 120 let ) a stává se i nebezpečný. Majitel má své právo v tomto případě dřevo vytěžit a zároveň povinnost provést do dvou let novou výsadbu.Toť vše. Ke všemu má řádná povolení a je pod kontrolou OŽP MmP.

  V. Čapek
Lávka

Ahoj starosto, četl jsem zpravodaj o vybudování lávky.Článek je to pěkný, ale zajímalo by mě, proč jsi také nezveřelnil částku, za postavení této lávky a druhá věc, píšeš, že za nákup nemovitosti (restaurace) návratnost žádná. To znamená, že na lávce budete vybírat mítné!?

 • Ahoj. Nezmínění částky není úmyslem. Cenu uvádíte v petici, psal jsem o ni i v novinách a není tajemstvím ve všech materiálech z rady, či zastupitelstva. Projekční cena byla cca 32mil s DPH. Vysoutěžená cena byla cca 47mil s DPH. Nedomnívám se, že by veřejná komunikace měla být výdělečná, u hospody bych si dovedl představit alespoň nějakou rentabilitu. Každá z těchto investic je jiná. Ale je to věc názoru a odpovědnosti samosprávy. Nevylučuji, že bychom nemohli realizovat oboje, jen je třeba nestát dvě strany proti sobě a jen si dopisovat.
  Víťa Čapek


Sečení v prosinci

Dobrý den pane Starosto, nejde mi úplně na rozum, proč nám 2.prosince sečete v Nové Trnové trávu. Nota bene, když tu teď několik dní ležel mokrý sníh. Chápu, že ta firma má uzavřenou smlouvu na XY sečí za rok. Pak by se ale měla tráva sekat v období, kdy opravdu roste. Pokud to firma v tomto období nestihne, tak by měla vrátit část peněz. S úctou Markéta Kohlová

 • Dobrý den paní Kohlová.
  Poslední seč trávy je každoročně spojena se sběrem listí. To, že mezi tím již ležel dva dny na zemi sníh se nedá ovlivnit. Rozhodně se tedy nejedná o seče, ale sběr listí (hrabání neumíme). Pokud by zůstalo listí přes zimu, zase by se ozývali občané, že jsme se o to nepostarali. Nemějte prosím obavy, že jde o plýtvání finančními prostředky.
  ​​​​​​​Pěkný advent a s pozdravem Vítězslav Čapek.