Pardubice spojuje s jeho okolím silniční, železniční, vodní i letecká doprava.

Silniční doprava

Do Pardubic - přirozeného centra oblasti Pardubicko - se autem nebo autobusem dostanete následovně: od Prahy po dálnici D11 ke sjezdu na dálnici D35 směr Pardubice, dále po komunikaci č. 37. Od Liberce po silnici E442 do Hradce Králové a pak po komunikaci č. 37 od Hradce Králové. Od Olomouce po silnici E442 (D35) k Holicím a dále do Pardubic. Od Havlíčkova Brodu po silnici č. 37 přes Chrudim do Pardubic.
​​​​​​​

Městská hromadná doprava

Městskou hromadnou dopravu zajišťuje na Pardubicku Statutární město Pardubice a to trolejbusy a autobusy Dopravního podniku města Pardubic. Obsluhuje také následující okolní obce: Lázně Bohdaneč, Ostřešany, Mnětice, Opočínek, Němčice, Srch, Sezemice, Černá u Bohdanče, Starý Mateřov, Hostovice, Úhřetice a Živanice.

Pro úhradu jízdného ve spojích MHD Pardubice lze využít platební kartu (MasterCard / VISA), nepřestupní papírové jízdenky z předprodeje, 1 či 5 denní jízdenky zakoupené ve vybraných automatech, SMS jízdenku, mobilní aplikaci Sejf nebo zakoupení jízdenek přímo u řidiče.

Železniční doprava

Poloha města Pardubice jako významného železničního uzlu na mo­der­ni­zo­va­ném železničním koridoru je další příležitostí pro kvalitní rozvoj celé oblasti Pardubicko. Pardubické nádraží má jako první v republice bezbariérový systém. Handicapovaní návštěvníci města se tak mohou bez problémů pohybovat po celém nádraží, je jim umožněn snadný nástup i výstup z vlaku. Bližší informace o odjezdech a příjezdech vlaků najdete na www.idos.cz.

Mimo hlavní nádraží se na území města nachází ještě dalších 7 zastávek, které jsou obsluhovány osobními vlaky. Na hlavní trati směr Praha - Česká Třebová jsou to zastávky: Pardubice - Opočínek, Svítkov, Pardubičky, Černá za Bory. Na trati směr Hradec Králové - Havlíčkův Brod osobní vlaky staví na stanicích: Pardubice - Semtín, Rosice nad Labem a Pardubice závodiště.

Letecká doprava

Letiště Pardubice má výhodnou polohu uprostřed regionu Východních Čech. Díky tomu je snadno a rychle dosažitelné nejen ze všech míst regionu, ale i z regionů přilehlých, ať již jedete směrem od Prahy, či ze severu od Liberce a Hradce Králové nebo směrem od Olomouce či od Havlíčkova Brodu. Letiště se nachází cca 4 km jihozápadně od středu města a lze jej dosáhnout ze všech směrů bez průjezdu centrem. Od roku 2018 je pro cestující k dispozici nově vybudovaný terminál.


Vodní doprava

Splavnění Labe do Pardubic a vybudování multimodálního logistického centra, jehož součástí je přístav výletní lodi Arnošt v Pardubicích, je dlouhodobým záměrem. Pro multimodální logistické centrum je na území Pardubic rezervováno území na levém břehu Labe mezi Svítkovem a Srnojedy. Rozdělení ploch o výměře cca 102 ha je plánováno na veřejný přístav, multimodální logistické centrum a území „zimního přístavu".

Výletní loď Arnošt kotví v Pardubicích u zimního stadionu a jezdí do Kunětic a Srnojed.
Vzhledem k aktuální rekonstrukci lodi Arnošt je dočasně provoz přerušen. Sledujte stránky lod.cz.