Narodila se 29. října 1977 

Dvojnásobná olympionička, několikanásobná mistryně ČR, několikanásobná účastnice Mistrovství světa a Mistrovství Evropy, držitelka rekordu v disciplínách volný způsob (50, 100 a 200 m). Bronzová medailistka na 100 m volným způsobem na Letní univerziádě 2005tureckém Izmiru.

Vystudovala sportovní gymnázium v Pardubicích a Univerzitu v Hradci Králové se zaměřením na sociální pedagogiku - sport a tělesnou výchovu. S plaváním začala už jako předškolní dítě v pardubickém oddílu Dynama Pardubice a u tohoto sportu nadále setrvává i po konci své bohaté kariéry. V současné době se věnuje rozvoji a výchově mladých plaveckých talentů v oddílu Sport Club Plavecký areál Pardubice.

Mezi její největší sportovní úspěchy patří 3x místo z Letní univerziády v Izmiru z roku 2005. Dále několikanásobná účast na Olympijských hrách, na Mistrovstvích světa a Mistrovstvích Evropy a překonání několik ČR rekordů.

Na Letních olympijských hrách v Aténách v roce 2004 soutěžila v jednotlivcích i ve štafetách ve volném stylu. Ve štafetovém závodě žen na 4 × 100 m volným způsobem spolu se Sandrou Kazíkovou, Petrou Klosovou a Ilonou Hlaváčkovou obsadily 13. místo.

Na Letních olympijských hrách 2008 v Pekingu se J. Klusáčková podruhé kvalifikovala na 100 m volný způsob žen, když překonala nový český rekord na mistrovství republiky v Praze. Nepodařilo se jí však postoupit do semifinále a obsadila celkové 31. místo.

Více o její kariéře a úspěších se můžete dočíst na oficiálních webových stránkách olympijského týmu ČR. Případně na stránkách plaveckého sportu pro východní Čechy.

Do Síně slávy pardubického sportu byla uvedena v roce 2022 při vyhlášení nejúspěšnějších sportovců za rok 2021.