Krátké zprávy


Otevření zastávky Pardubice centrum

V souvislosti s mimořádnou událostí u zastávky Pardubice centrum dojde k omezení programu plánovaného na sobotu 8. 6. 2024. Doprovodný program v podobě představení nových vozidel pro Pardubický kraj na zastávce Pardubice centrum se ruší. Všechny plánované historické vlaky vedené motorovými vozy "Hurvínek" a elektrickou jednotkou "pantograf" pojedou, ale nebudou vedeny v úseku Pardubice hl. n. - Pardubice centrum.

Podrobnosti zde https://www.cd.cz/vlakem-na-vylet/vylet/pardubice-hradec-kralove-slatinany/pojedte-pantografem-nebo-hurvinkem-na-netradicni-vylet/17958 

 

Dopravní omezení od 1. června 2024

V sobotu 1. června začnou dlouho avizovaná dopravní omezení v souvislosti s rekonstrukcí Wonkova mostu, která budou trvat až do podzimu příštího roku. Oprava je nutná kvůli nevyhovujícímu technickému stavu mostu. Kvůli probíhajícím pracím bude provoz zúžený do dvou pruhů. Aktuální dopravní situaci sledujte na webu www.wonkac.cz.

Ve stejném termínu, tedy od soboty 1. června, Ředitelství silnic a dálnic zcela uzavře ulici Poděbradskou mezi okružní křižovatkou u Globusu a okružní křižovatkou Trnová. Důvodem uzavírky je stavba severovýchodního obchvatu města. Městská hromadná a individuální doprava bude vedena po objízdných trasách. Uzavírka potrvá do 31. srpna letošního roku. Pro pěší a cyklisty bude k dispozici koridor v západní části okružní křižovatky. Více informací o stavbě najdete na www.rsd.cz.

Hlášení rozhlasu


Loga ke stažení