Při příjezdu do města zavítejte nejprve na Třídu Míru – hlavní bulvár Pardubic. Není nic lepšího než začít den ranní kávou a zakousnutím do čerstvého pečiva či pořádné snídaně. Možností, kde můžete nastartovat svůj den, máte na Třídě míru několik – v místních lahůdkách, kavárnách a cukrárnách.

Po ranním občerstvení přijďte načerpat inspiraci k poznání města do Turistického informačního centra, které sídlí přímo na třídě Míru v Machoňově pasáži. Už z dálky můžete vidět bílé "i" v zeleném poli.

Pro poznání toho nejlepšího z Pardubic si projděte stezku Viléma z Pernštejna. Prvním zastavením je Zelená brána, která skýtá výhled na celé město a jeho široké okolí.

Dále pokračujte na Pernštýnské náměstí, kde se nachází novorenesanční radnice a několik galerií, např. Gočárova galerie v Domě U Jonáše nebo výstavní prostor Mázhaus.

Pro oběd můžete využít některou z restaurací na Pernštýnském náměstí – např. Bohémská hospoda, Záložna, U Bílého koníčka či pizzerie Galera nebo U Dušičků. Pro další místa, kde se dobře najíst, slouží náš přehled.

Z Pernštýnského náměstí se vydejte přes Wernerovo nábřeží a ulicí Pernštýnská na Příhrádek, malé prostranství před zámkem, kde sídlí Galerie města Pardubic a Knihovní centrum U Vokolků.

Odpoledne zavítejte na pardubický zámek s mnoha expozicemi a krásným výhledem ze zámeckých valů a věže. Po prozkoumání zámku si můžete odpočinout v Tyršových sadech.

K večeru se mohou milovníci vína uvelebit v jedné z vináren v Pernštýnské ulici – Vinárna U pavouka, Vino-thé-ka či Víno Hruška.

Znalci piva mohou hned naproti Automatickým mlýnům přes řeku Chrudimku zasednout k vychlazenému moku U Toulavé pípy nebo do Lodi Otava. Další možnosti, kam zajít na pivo najdete v seznamu.

Milovníci kultury jistě rádi využijí nabídku představení Východočeského divadla, Divadla Exil či Divadla 29. Za hudbou se můžete vypravit do klubů Žlutý pes, Ponorka či Doli. Na drink do barů The Factory, Maybe, Martini´s, Bushman, Prostě Bar, Patapuf.

Chystáte-li se v Pardubicích přenocovat, podívejte se na nabídku ubytování ve městě.