Alkohadi jsou už i útoční; Napadal prodavačku a na záchytce předváděl špatné herectví

Alkohadi jsou už i útoční

Dnes je první jarní den a to znamená jediné. Pomalu se probouzí příroda a krom štírů vylézají i alkohadi. Tento 19letý exemplář strážníci probudili na zastávce MHD v ulici Jana Zajíce krátce před dvaadvacátou hodinou. Sprostě syčel, snažil se utéct a nakonec i pěstí do obličeje udeřit strážníka. V jeho dechu krom kleteb na adresu hlídky zjistili strážníci i 1,57‰ alkoholu. Na cestu do záchytné stanice alkoživočichů dostal proto pouta a po propuštění i pokutu.Napadal prodavačku a na záchytce předváděl špatné herectví

Agresivního muže se sklony ke špatnému herectví krotili strážníci v Pardubicích. K nevhodnému chování se pokoušel přihodit i simulovaný záchvat. Potlesku se nedočkal.
Hlídka strážníků vyjela do obchodního domu, kde řešili konflikt s neplatícím zákazníkem. Ukázalo se, že jde o strážníkům 34letého dobře známého problémového muže s bohatou minulostí, který se v krámě motal tak, až srazil z police pivo. To odmítal zaplatit. Hrubě se choval k personálu i hlídce. Po prodavačce nakonec peníze hodil, ale doprovodil to rychlým pohybem pěsti. V té chvíli do transakce vstoupili strážníci a odvedli muže k dechové zkoušce. Potížista místo ústy vydechoval nosem a v takovém případě měřicí přístroj nepracuje. Strážníci proto zkusili změnu prostředí a muže převezli na záchytnou stanici. Změna zabrala a výsledek byl 2,61 promile. Tím však tento tragikomický výstup nekončil. Během převozu totiž opilec opakovaně zkoušel stínový box proti strážníkovi až vzdálenosti nepříjemně blízké. Trpělivost je sice dobrá vlastnost, ale opakované pokoušení s sebou nese následky. Na záchytku tak agresor dorazil v poutech. Zkusil tedy svou situaci vylepšit sehráním křečovité scénky o záchvatu křeče. Příchodem lékaře záchytné stanice se jeho stav zázračně zlepšil, přesně do doby, kdy zaslechl přijíždějící záchranku. V té chvíli se pokusil o další etudu na téma epileptický záchvat. V té chvíli nad ním stálo už celé zdravotní konsilium a jednomyslně se shodlo na tom, že za tohle Thálie nebude a pacient místo do síně slávy poputuje do zamřížovaného pokoje. Toto sdělení pochopil jako žádost o přídavek a začal opět simulovat mdloby. Tento výstup mu zabral dalších dvacet minut. Když zjistil, že ani za tuhle pantomimu se potlesku nedočká, opět ožil. Místo reklamy na ticho všem začal hrozit zabitím a dělat v cele kliky. Honorář pochopitelně dostal od strážníků při propuštění.