Narozen v meziválečném období roku 1933

Když vedení basketbalového oddílu TJ Rudá hvězda Pardubice začalo shánět prvního profesionálního trenéra pro svůj A tým, padla volba na přeloučského absolventa trenérského institutu při FTVS v Praze Luboše Buluška. Do funkce byl ustaven k 1. lednu 1966 a asi nikdo netušil, že v klubu vydrží až do svého odchodu do důchodu v roce 1990. Téměř celé čtvrtstoletí pracoval jako trenér, asistent trenéra nebo hlavní trenér basketbalového oddílu RH Pardubice.

...Nadpis

V roce 1974 se svými svěřenci dokázal vybojovat historicky vůbec první (stříbrnou) medaili pro Pardubice. Rok před nejúspěšnější sezonou v dějinách basketbalových Pardubic, tedy v roce 1982, získal s týmem znovu stříbro. V sezoně 1983/1984 na předchozí skvělý výkon navázali a ve spolupráci s trenérem Janem Skokanem přivedli tým k zatím jedinému mistrovskému titulu. Následující rok skončili třetí a zakončili tak jedno z nejlepších období basketbalu v Pardubicích. 

Jak výsledky svých svěřenců, tak délkou působení v jednom klubu se zařadil mezi nejúspěšnější trenéry kolektivních sportů v celé republice. Dodnes zůstal věrným příznivcem klubu a častým návštěvníkem jeho extraligových utkání.

Do Síně slávy pardubického sportu byl uveden v roce 2017.