Čtyřicet tisíc pro okradenou seniorku z Pardubic. Díky instagramu

Občas na všechno zlo světa nestačíme, ale to neznamená, že to vzdáme. A třeba tuto sobotu se nám povedlo vrátit do vesmíru trochu rovnováhy. V pátek jsme zveřejnili informaci o případu okradené 86leté seniorky, kterou si zatím neznámý pachatel vyhlédl v Pardubicích a pod záminkou prodeje parfému ji vytrhl peněženku s několika tisíci korunami a dal se na útěk.

Případ jsme zveřejnili jako varování před podobnými nepoctivci. Zároveň nám ale nedal spát. Velká nespravedlnost zaujala i instagramového influencera Marka Dvořáka, který se rozhodl tuhle zlou příhodu okradené seniorce kompenzovat a od svých sponzorů získal finanční částku, kterou její ztrátu více než kompenzoval. V sobotu jsme se proto u okradené paní zastavili a společně předali částku čtyřicet tisíc korun.

„Poprosil jsem pár skvělých lidí a řekl jim, co se jí stalo. Nikdo neváhal ani minutu. Beru to jako signál. Jasně, existují šmejdi. Svět je občas zlej. Ale proti každému zloději, který vezme paní o holi peněženku, stojí 100 dobráků, kteří hned pomůžou,“ vysvětlil Marek Dvořák.

„Ta krádež nás jako strážníky nenechala v klidu, protože vybrat si za cíl slabou dámu o holi může skutečně jen lidská hyena. Proto jsme rádi, že můžeme třeba i díky sociálním sítím a dobrým lidem tuhle díru po velké nespravedlnosti zalepit ještě větším kusem dobra. Všem jménem Městské policie Pardubice děkujeme,“ doplnil mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Podrobnosti o případu najdete na instagramu Městské policie Pardubice @mppardubice a také tamtéž u Marka Dvořáka @dvorak155.