Dělníka ve výměníku uvěznilo zaparkované auto. Vysvobodili jej strážníci a odtahová služba; Ustlal si nejprve na rohožích, poté na dlažbě

Dělníka ve výměníku uvěznilo zaparkované auto. Vysvobodili jej strážníci a odtahová služba

V pasti. Tak si v deset hodin dopoledne připadal servisní technik, který ve Štefánikově ulici v Pardubicích vstoupil do jámy lvové neboli do budovy výměníku, kde měl ten den nějakou práci. Ještě netušil, že si zde směnu poněkud nedobrovolně protáhne a na jeho záchranu budou muset přispěchat strážníci i pracovníci odtahové služby.
Zatímco se pracovník uvnitř objektu věnoval svému dílu, tak 23letý řidič osobního vozu nevěnoval pozornost ani pootevřeným dveřím výměníku, ani značce zákaz zastavení. Svůj vůz tak odstavil na nejméně vhodné místo v širém okolí. Zejména podle názoru servisního technika, který po chvíli zjistil, že na svou práci zřejmě bude mít víc času, než si původně myslel. K této prekérní situaci už chybělo jen to, aby v trafostanici s ním byl zavřený i nějaký zaběhnutý velociraptor. Naštěstí v blízkosti Pardubic žádný Jurský park nemáme a nejbližší podobná divočina se nachází dvacet kilometrů směr sever. Se svou situací se tak uvězněný muž svěřil naší lince 156. Obvyklá věta našeho operačního střediska „Počkejte na místě na hlídku,“ tentokrát také nebyla třeba. 
Strážníkům se muže, který si nedobrovolně hrál na schovávanou, podařilo najít a skrze pootevřené dveře trafostanice jej ujistit, že zapykání v tomto případě čeká majitele vozidla. Zachránci z odtahové služby přijeli, auto naložili a odvezli na vhodnější parkoviště. Jeho řidič se tam dostavil až o půl deváté večer. Poté, co byl seznámen se situací, kterou zavinil, byl seznámen i s ceníkem odtahové služby. V tomto případě činí 1500 korun a dalších 500 korun mu za přestupek uložili strážníci ve formě pokuty s tím, že může být rád, že k tomu ještě neplatí přesčas za servisování výměníku. 

Ustlal si nejprve na rohožích, poté na dlažbě

Na celém patře bytového domu zmizely rohožky a přibyl jeden nezvaný nájemník. S žádostí o vyřešení tohoto problému se na Městskou policii obrátil obyvatel bytu, který neznámého spícího muže nad ránem překračoval cestou do práce. Hlídka strážníků na místě zjistila, že jde o muže bez přístřeší, který si za pomocí rohožek udělal pohodlí. Dotyčného probudili, poučili o nutnosti vrátit rohožky na jejich původní místa a také o tom, že pro takové případy v Pardubicích existuje azylový dům pro muže, kde je potřebným k dispozici lepší zázemí než rohože. Muž poté dům opustil. Bohužel dobrých rad strážníků nedbal a večer se s nimi setkal zas. Tentokrát ulehl na zem před budovou hlavního nádraží. Kromě tvrdší podložky pod sebou měl v sobě také 3,15 promile alkoholu. V takovém stavu ovšem azylový dům nikoho nepřijme a tak strážníci zařídili nocleh na záchytné stanici.