Enteria arena se opět stane dějištěm významných sportovních akcí

Kvalifikační zápas basketbalistů na ME 2025, devátý ročník mezinárodního biliardového turnaje, mistrovství České republiky v olympijském karate nebo superligový zápas Livesport Superligy s názvem SCHOOL MATCH, ve kterém pardubičtí Sokoli vyzvou tým Královských Vinohrad. To jsou události, které v průběhu letošního roku proběhnou v pardubické enteria areně a jejichž konání město finančně podpoří.


“Sportovní dny v enteria aréně dlouhodobě podporujeme. Pro řadu sportů je to totiž jediná možnost, jak uspořádat akci takového rozsahu pro širokou veřejnost nebo návštěvníky z celé republiky či zahraničí, kteří se musí někde ubytovat a stravovat, což je přínos pro pardubické podnikatele. Z ubytovacího poplatku má příjem zase město,” přibližuje hlavní důvody podpory sportovních dnů náměstek primátora zodpovědný za sport a ekonomiku Jakub Rychtecký s tím, že město akci podporuje ve formátu vyrovnávací platby ve veřejném zájmu. Pořadatelé neplatí provozovateli enteria areny – kterým je Rozvojový fond Pardubice – nájemné. “To hradí město, ostatní náklady jdou za pořadateli,” vysvětluje Rychtecký.

První větší akcí, kterou bude arena hostit, je SCHOOL MATCH. Jedná se o čtvrtý ročník speciálního utkání Superligy florbalu, které pořádá místní klub florbalistů Sokola Pardubice pro základní školy. Tři předcházející ročníky (2018, 2019 a 2023) se setkaly s velkým úspěchem, když se jich zúčastnily tisíce dětí. Pro letošek se očekává zhruba 4 000 dětí. Akce proběhne už zítra – ve čtvrtek 8. února.

Na konci února, konkrétně v pondělí 26. února, arena přivítá reprezentanty České republiky v basketbalu. Ti zde odehrají kvalifikační zápas o postup na mistrovství Evropy 2025 a jejich soupeřem bude Velká Británie. O významu zápasu hovoří také fakt, že přímý přenos bude přenášet Česká televize na programu ČT Sport. “Nejlepší pozvánkou na zápas je přislíbená účast dvou českých barcelonských hvězd Tomáše Satoranského s Janem Veselým. Očekáváme, že do Pardubic dorazí tisíce fanoušků z celého Česka,” pozval na utkání české reprezentace náměstek Rychtecký.

Začátkem července proběhne v rámci sportovních dnů už devátý ročník mezinárodního biliardového turnaje Pardubice open. Ten svým rozsahem patří mezi největší akce svého druhu nejenom v České republice, ale také ve střední Evropě.

Ke konci roku do areny zavítají nejlepší karatisté z České republiky, neboť se zde bude konat mistrovství ČR v WKF karate podle olympijských pravidel. Stejně jako v případě basketbalu, i tuto akci bude přenášet televize. “Tento turnaj bude pro pořadatele specifický, neboť Pardubice jsou zvažovány jako jeden ze tří kandidátů pro pořádání prestižní světové série světové ligy – Karate 1. V současné chvíli se mezi světovým svazem WFK a Českým svazem karate řeší, zda by se jednalo o Series A pro dospělé, které bylo součástí kvalifikace na OH v Tokiu nebo Youth League pro mládež,” uzavírá Rychtecký.

Tiskový úsek