Narodil se 27. července 1945

Reprezentoval Českou republiku ve všech disciplínách závodů mistrovství světa na ploché dráze. V roce 1978 se výrazně podílel na prvním mistrovském titulu pardubického plochodrážního klubu v tehdejším Československu.

Po havárii při plochodrážní lize (1979) utrpěl zranění a ukončil svou aktivní kariéru, ale zůstal u ploché dráhy jako funkcionář. Věnoval se trenérské práci a přesto, že působil ve Finsku, Itálii a i u státní reprezentace Československa, tak zřejmě nejvýznamnější stopu zanechalo jeho několikaleté působení v mládežnickém klubu Racek Pardubice, ve kterém pracoval s mnoha talenty, jejichž jména patřila pak po mnoho let ke špičce tohoto sportu.

...Nadpis

Po změnách ve společnosti, po roce 1989, se naplno věnuje plochodrážnímu klubu Zlatá přilba Pardubice. Je předsedou tohoto klubu a zejména manažerem slavného, nejstaršího plochodrážního závodu na světě - Zlaté přilby v Pardubicích.

V roce 2018 získal ocenění Granátový lev. Cenu udílí Prezidium AČR a je to nejvyšší možné ocenění za dlouholetý přínos v oblasti motorsportu pro Automotoklub České republiky.

Rozhovor s ním, včetně povídání o Zlaté přilbě, si můžete poslechnout na webových stránkách Českého rozhlasu pro Pardubický kraj (odkaz zde).

Do Síně slávy pardubického sportu byl uveden v roce 2015.