Hokejové finále se promítne i na pardubické radnici

Hokejové šílenství, které zaplavilo město, se dotklo i pardubického magistrátu. Ten ve spolupráci s hokejovým klubem a městským obvodem I pro občany přichystal velkoplošnou obrazovku na Pernštýnském náměstí, jako tomu bylo například i při posledním finále s brněnskou Kometou z roku 2012. Navíc budovu radnice na podporu Dynama ozdobí i šály.


“Vnímali jsme vzkazy od spoluobčanů, jestli bude promítání finále i letos. A chtěli jsme jim vyhovět, protože víme, jak velký zájem byl o vstupenky na domácí zápasy. Navíc si všichni ještě pamatujeme finále z roku 2012, kdy na Pernštýnském náměstí sledovaly rozhodující utkání tisícovky Pardubáků,” vzkázal pardubický primátor Jan Nadrchal a dodal, že zařídit obrazovku ale nejde ze dne na den. “Museli jsme to chvíli řešit, například kvůli dopravnímu značení, ale díky spolupráci s hokejovým klubem a městským obvodem I se to podařilo a obrazovka na Pernštýnském náměstí bude. A hned od dnešního utkání,” uzavřel primátor Nadrchal.

Na promítání na Pernštýnském náměstí se tak spoluobčané můžou prozatím těšit v úterý a ve středu.

Velkoplošná obrazovka není ale jediná výjimečná věc, která bude nově na “Pernštýňáku” k vidění. Na budově radnice budou od dnešního odpoledne na podporu pardubických hokejistů vlát také dvě šály. “Všichni víme, že jsme město sportu, a když se naši hokejisté po 12 letech probojovali do finále, věděli jsme, že je musíme nějak podpořit. Takže když přišla nabídka z hokejového klubu s žádostí o umístění šál na budovu radnice, souhlasili jsme. Věříme, že to udělá radost nejen našim hokejistům, ale také spoluobčanům,” komentovala náměstkyně zodpovědná za kulturu Jiřina Klčová.

Pardubičtí hokejisté svou finálovou sérii odstartují už dnes večer, a to v domácím prostředí. Držíme našim hokejistům palce, aby Třinci oplatili loňskou porážku ze semifinále.

 

Tiskový úsek