Hosté vinárny měli posezení zpestřené o nežádoucí vystoupení i policejní zásah; Zraněnou seniorku zachránila kamarádka, soused i strážníci; Žena nadýchala přes 4 promile

Tisková zpráva 14. 7. 2022


Hosté vinárny měli posezení zpestřené o nežádoucí vystoupení i policejní zásah

Posezení s přáteli v centru města se pro návštěvníky jedné z vináren proměnilo v nevyžádanou a nechutnou striptérskou show. Té se ujal dvaatřicetiletý muž v celostátním pátrání. Své vystoupení začal netradičně, namísto hudby spustil proud nadávek a výhrůžek ublížením na zdraví. Přitom muž nerozlišoval, zda vyhrožuje ženám nebo přítomným dětem.  Po tomto agresivním výstupu se nakonec začal před hosty obnažovat. To už ale dostali strážníci echo o jeho nevhodném chování a během okamžiku byli na místě. Samozvaného striptéra na místě zahlédli, ale ten se dal před nimi na útěk. Daleko nedoběhl. Po pár metrech strážníci muže dostihli a zastavili. Po zjištění totožnosti i faktu, že jde o hledanou osobu, která je navíc podezřelá z dalšího porušení zákona, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celý případ převzala.

 

Zraněnou seniorku zachránila kamarádka, soused i strážníci

Mít dobrého kamaráda je k nezaplacení. Právě obava o zdraví přítelkyně stála za záchrannou akcí zraněné seniorky (83). Kamarádce totiž přišlo podezřelé, že se jí známá již tři dny neozvala, což se předtím nikdy nestalo. Svou obavu žena sdělila své dceři, která se vypravila do místa bydliště maminčiny kamarádky a zazvonila. Namísto otevření dveří však zaznamenala zoufalé volání o pomoc. Další telefonát tedy mířil na tísňovou linku městské policie. Strážníci na místě zburcovali sousedy a skutečně jeden z nich přispěchal s klíčem od bytu seniorky. Nechtěné domácí vězení bylo rázem ukončeno, byt byl zpřístupněn a strážníci nalezli na zemi ležící zraněnou ženu. Okamžitě jí poskytli první pomoc a do příjezdu záchranky kontrolovali její zdravotní stav. Zraněná seniorka poté skončila v péči lékařů. Naše poděkování patří ale zejména ženině kamarádce, která jí svou starostlivostí zachránila život.

 

Žena nadýchala přes 4 promile

Nemusíte být lékař, abyste věděli, že psychické problémy alkohol nevyřeší. Naopak, nadělá ještě větší paseku. Celou paletu emocí včetně myšlenek na skok z mostu nebo pod auto včera předvedla devětadvacetiletá žena. Strážníci ji na mol opilou nalezli v Polabinách. Za výsledek dechové zkoušky by se nemusel stydět ani trénovaný pijan. Žena do přístroje nadýchala 4,17 promile. Vzhledem k celkovému zdravotnímu stavu a sebevražedným sklonům skončila žena v péči posádky záchranné služby.