Výletní loď Arnošt z Pardubic

Výletní loď Arnošt z Pardubic

Užijte si nezapomenutelný den na vodě! Loď kotví u pardubické hokejové arény a pluje do Srnojed, Brozan či Kunětic, odtud to je jen malý kousek na samotnou Kunětickou horu. V nabídce jsou i tematické plavby se středověkými řemesly, gurmánské či pirátské plavby.

Rezervace plavby a aktuální jízdní řád naleznete na stránkách lodi.

Vzhledem k aktuální rekonstrukci lodi Arnošt je dočasně provoz přerušen. Sledujte stránky lod.cz.

Aquacentrum Pardubice

Aquacentrum v Pardubicích nabízí maximální komfort a vyžití pro všechny milovníky koupání, plavání, saunování a veškeré vodní zábavy a je největším aquaparkem ve východních Čechách. Areál nabízí moderní 50 m bazén, aquazónu s 34 m dlouhou trojskluzavkou, 102 metrů dlouhým toboganem či horolezeckou stěnu. Ve wellness zóně můžete navštívit finskou saunu, sněhovou komoru, solnou a tureckou lázeň, nechybí zde ani fitness s funkční, kardio a strojovou zónou. Za pěkného počasí je otevřena letní pláž s víceúčelovým bazénem, dětským bazénem, brouzdalištěm a hřištěm pro děti.

Aktuální informace a teplotu vody v bazénu se dozvíte na webových stránkách Aquacentra.

Aquacentrum Pardubice

Koupaliště Cihelna

Koupaliště Cihelna

Areál koupaliště je v provozu sezónně od června do září. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet dvě paralelní 25 m skluzavky, dva paralelní 105 m tobogány, skokanský bazén s tlakovými okny, masážní vany pro 5 osob, divoký kanál, stěnový vodopád, chrliče vody (masážní trysky), vodní hříbek a deštník a stěnové masáže. Samozřejmě zde nechybí dětský bazén, minigolf, stolní tenis, plážový volejbal a stánky s občerstvením.

Pro více informací navštivte stránky koupaliště.

Vzhledem k aktuální rekonstrukci Koupaliště Cihelna je dočasně provoz přerušen.

Paddleboard

SUP je jednou z nemnoha sportovních outdoorových aktivit, které v sobě slučují téměř všechny komponenty pohybu. Těmi jsou rovnováha, síla, vytrvalost, koordinace, ohebnost a trupová stabilita. Park Na Špici a soutok dvou řek, Chrudimky a Labe, vytvářejí jedinečné podmínky k provozování tohoto sportu, při kterém se nejen pobavíte, zasmějete, ale také posílíte rovnováhu svého těla, zlepšíte motoriku a zpevníte své tělo!

Ceník a možnost rezervace můžete zjistit přímo na jejich webových stránkách.

Paddleboard

Písníky

Písníky

V okolí Pardubic je možné se osvěžit také v několika písečných jezerech. Na sever od Pardubic se nachází Opatovický písník, Oplatil, Hrádek či Čeperka.

Na západ od Pardubic se můžete vykoupat v písnících Mělice či v rybníce Buňkov.

Nabídku ubytování, možnost vodního lyžování a další naleznete na stránkách kempu.​​​​​​​

Vodní stavby

  • Zdymadlo - vodní elektrárna

Pardubická malá vodní elektrárna byla do provozu uvedena v roce 1978. Nachází se u levého břehu se strojovnou krytou v úrovni okolního terénu.

  • Nemošický jez
  • Loučná jez
  • Opatovický kanál
  • ​​​​​​​Halda - umělý kanál
  • Akvadukt na Židově
  • Velký sezemický akvadukt
  • Malý sezemický akvadukt
Vodní stavby