Kluziště na závodišti pro tuto zimu končí

Zimní sezona v Zimním parku na pardubickém závodišti skončila. Ledová plocha je od dnešního dne (10. února) mimo provoz. O jarních prázdninách ji alespoň částečně nahradí malá hala enteria arény.


„Ledové ploše na závodišti letošní zima příliš nepřála a ani předpověď počasí na následující dny není z pohledu výroby umělého ledu optimistická. K tomu jako další nepříznivý faktor přistupují rostoucí ceny energií. Proto jsme se s provozovatelem, kterým je Dostihový spolek, dohodli na ukončení sezony,“ řekl náměstek primátora Jan Mazuch, který je zodpovědný nejen za ekonomiku města, ale také za správu kapitálových podílů, které má město v různých akciových společnostech, tedy i v Dostihovém spolku.

 

„S vidinou blížících se jarních prázdnin jsme se ale domluvili s Rozvojovým fondem Pardubice, že ve dnech školního volna podstatně rozšíří nabídku veřejného bruslení v malé hale enteria arény,“ dodal náměstek. „Mimo tradičních termínů vyhrazených pro veřejné bruslení, kterými jsou vždy úterý a čtvrtek odpoledne, zařadil rozvojový fond do rozvrhu využití ledové plochy v malé hale na každý den v týdnu od 28. února do 6.března tříhodinový dopolední blok veřejného bruslení, jehož součástí bude i jedna hodina bruslení pro rodiče s dětmi,“ doplnil informaci místopředseda představenstva RFP Ondřej Šebek. Vstupenky na veřejné bruslení bude možné zakoupit přímo na místě i on-line formou na stránkách www.arenapce.cz,  kde budou uvedeny i přesné časy jednotlivých bloků veřejného bruslení.

 

Tiskový úsek