Krádež rumů muži zase nevyšla; Hledané osoby měly smůlu, strážníci je vyhmátli

Tisková zpráva 13. 6. 2022


Krádež rumů muži zase nevyšla

Vytrvalost se rozhodně nedá upřít čtyřiatřicetiletému muži, který opakovaně zkouší krást rumy. Minulý týden ve čtvrtek si jich naložil do batohu rovnou osm, ale protože cinkal jako filmový pan Lorenc, za pokladnami jeho cestu ukončila ostraha spolu se strážníky. Nedělní lup se zprvu zdál být o něco úspěšnější. Počet lahví muž snížil na pět kusů a proložil je i dvěma baleními sekané. Dokonce se mu podařilo na pár okamžiků zmizet ze záběrů kamer a nakonec i ze samotného obchodu. Jenže ostraha muže sledovala a zjistila, že mu batoh opět podezřele cinká. To už byli na cestě přivolaní strážníci a ze získaného popisu jim bylo hned jasné, po kom se mají poohlédnout. K velké nevýhodě podezřelého muže mají strážníci opravdu skvělou místní znalost, takže velmi rychle odhadli, jakým směrem muž odešel a kde ho s největší jistotou najdou. Tak se také stalo. Po pár metrech byl muž dohledán v nedaleké ulici, kde s velkou nelibostí vyskládal obsah svého batohu. Nepoškozené zboží tak opět putovalo do obchodu a muž vyfasoval další pokutu za přestupek proti majetku.

 

Hledané osoby měly smůlu, strážníci je vyhmátli

Stačily dvě hodiny a strážníci předávali policii dva hledané muže. Prvním nalezeným byl šestadvacetiletý muž, o kterém strážníci věděli, že je v celostátním pátraní, protože nenastoupil k výkonu trestu odnětí svobody. Po ověření totožnosti i stálé platnosti informace u operačního důstojníka, byl hledaný muž převezen na obvodní oddělení státní policie.

Druhý, který uvízl v hledáčku strážníků, byl třiadvacetiletý muž, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Vzhledem k jeho pouličnímu stylu života a chování, které si mnohokrát vyžádalo příjezd strážníků, bylo zajištění tohoto muže celkem rychlé. Hlídka totiž ihned věděla po kom a kde pátrat. I tato hledaná osoba skončila na služebně Policie ČR.