Lidé zapomínali kdeco, peníze, tašku i morče; Pomoc zmatenému seniorovi; Cyklista zahodil kolo do křoví. Bylo kradené

Tisková zpráva 2. 5. 2022


Peníze, plná taška i morče. To vše převzali strážníci od nálezců

Víkend ve znamení Filipojakubské noci byl klidný. Oslavy i večerní ohně probíhaly v pokojném duchu a strážníci nezaznamenali zvýšený počet událostí, za kterými by stála ohnivá voda a její následky v podobně podlomených nohou a ostudy. Lidé ale více zapomínali. Strážníci tak například přebírali tašku ponechanou v trolejbusu. Nálezkyně ji předala celou, včetně dokladů i finanční hotovosti, takže se zapomenuté zavazadlo během chvíle vrátilo šťastné majitelce.
Proces výběru z bankomatu pozapomněl někdo dokončit na Dukle, kde si peněz vyčuhujících z přístroje všiml kolemjdoucí muž. Finanční hotovost skončila u strážníků na přestupkovém oddělení, kde provedli nezbytné zaprotokolování. Pokud se pro částku nikdo nestaví, peníze skončí na oddělení ztrát a nálezů pardubického magistrátu.
Do třetice skočilo v rukou strážníků i morče, které se pohybovalo na nábřeží Závodu míru. Ochočený sympaťák netrpělivě vyhlíží své majitele v městském útulku.

 

Zmatený senior se toulal ztemnělými ulicemi

Pomocná ruka občas přijde vhod a my děkujeme, že nejste lhostejní. Právě všímavost a obavy o zdraví starého pána, který bosý bloudil ulicemi, stály za telefonátem na tísňovou linku. Bylo krátce před půl čtvrtou ranní a oznamovatelka si všimla seniora, který se zmateně pohyboval v Polabinách. Jak se ukázalo, muž měl na hlavě tržné poranění, které si způsobil zřejmě pádem na zem. Navíc byl bez bot a zmatený. Hlídka muži poskytla první pomoc a na místo přivolala záchranku, která si muže převzala do péče. Tím pro nás ale práce ještě nekončila. S ohledem na seniorovo zmatené chování, jeli strážníci zkontrolovat, zda zůstal jeho byt řádně zajištěn. Teprve až po provedení této kontroly, mohla hlídka nahlášenou událost uzavřít.

 

Cyklista zahodil kolo do křoví, bylo kradené

Čisté svědomí neměl cyklista (35) projíždějící centrem města. Při míjení vozidla strážníků zaregistroval jejich zkoumavý pohled a rychle šlápnul do pedálů. Tento podezřelý manévr zaujal pozornost hlídky ještě více, takže se vydala situaci prověřit. Cyklista odbočil do vedlejší ulice, kde kolo urychleně zahodil do křoví. Důvod k tomu měl. Strážníkům přiznal, že jej koupil od známého, který takto kšeftuje s kradenými koly. Lustrace u Policie ČR potvrdila, že uvedené jízdní kolo je hlášené jako kradené. Oba, tedy muž i kolo, tak skončili na služebně státní policie, kde byli předáni k dalším úkonům.