Máslo za 1500 odhodil na parkovišti. Se sýry za 4000 utekl; Spor o kocoura

Máslo za 1500 odhodil na parkovišti. Se sýry za 4000 utekl

Jsou zloději, kteří v Pardubicích kradou opravdu za drobné čistě ze snahy ušetřit na maličkostech. A pak jsou tu hamouni, kteří kradou drze a ve velkém.
Strážníky si na pomoc přivolal pracovník ostrahy obchodního domu na Palackého třídě, který tou dobou už byl v patách pachateli právě takové krádeže. Hlídka tedy vyrazila na místo se k tomuto pronásledování přidat.
V tomto případě šlo o krádež másla v hodnotě 1500 korun. Zde si uděláme malou matematickou odbočku. Při průměrné ceně másla 50 korun za kostku másla (slevové akce při výpočtu zanedbejte), by šlo o 30 kostek o váze 250 gramů.
Krádež ovšem nešla jako po másle a protože s krabicí ztuženého mléčného tuku o váze sedm a půl kilogramů v náručí se poněkud špatně utíká, učinil pachatel pro zachování své rychlosti vše potřebné a po krátkém rozmýšlení tuto zátěž na parkovišti odhodil. Podařilo se mu zmizet ještě před příjezdem hlídky. Tím ovšem příběh nekončí. Šetření máselné loupeže si mezitím převzali policisté. Strážníci na základě kamerových záznamů poznali starého známého podezřelého a tuto informaci přidali policistům ke spisovému materiálu. Následně pak vyrazili na další krádež, nesoucí podobný rukopis. Tentokrát šlo o prodejnu v Bělehradské ulici a krádež sýrů za rovné 4000 korun. Tady pachatel utekl už dokonce předchozí den, ovšem jeho podobenka na kamerách se zachovala a nepřekvapivě v něm strážníci poznali téhož pachatele. Pracovníci prodejny byli poučeni, kterému policejnímu oddělení tuto krádež oznámit a také vědí, na koho si příště dát pozor.

 

Spor o kocoura

Jezdíme i k sousedským sporům. Často. Tentokrát byl ale jádrem pudla kocour. Strážníky si na pomoc přivolala hlídka Policie České republiky. Ne snad, že by policisté potřebovali pomoci kocoura spravedlivě rozdělit mezi obě strany sporu. (Pilu ovšem také vozíme..) Zde naštěstí stačilo použít čtečku zvířecích čipů..