Možnost placení přes elektronický portál občana města Pardubic

V souvislosti s přechodem na nový software pro placení a evidenci poplatků nově nabízíme možnost platby poplatků (za odpady, ze psů, za užívání veřejného prostranství, za bioodpad) a pokut vybíraných úřady městských obvodů či Magistrátem města Pardubic prostřednictvím elektronického portálu občana města Pardubic (dále jen eportál).

K využití tohoto způsobu placení je nutné se nejprve na eportalu zaregistrovat, tj. vytvořit si vlastní účet, a to prostřednictvím Identity občana (např. bankovní identita), datové schránky nebo vyplněním registračního formuláře. Přihlášení do účtu pak probíhá stejným způsobem, jakým byl zaregistrován.

Na svém účtu na eportálu uvidíte veškeré své poplatkové povinnosti v rámci města Pardubic, bez ohledu na jednotlivé obvody i magistrát, a můžete je zaplatit. Tedy i v případě, že např. v jednom obvodě bydlíte a platíte zde odpad z titulu trvalého pobytu a třeba psa, a v jiném obvodu vlastníte neobydlenou nemovitost a platíte zde odpad z tohoto důvodu. Jedinou podmínkou je, že správce poplatku Vám výši Vašeho poplatku již zapsal na Vaši kartu v poplatkové evidenci, bez toho svůj poplatek neuvidíte.

Platbu můžete realizovat pomocí zobrazeného QR kódu, prostřednictvím GoPay nebo bankovním převodem.

Odkaz pro přihlášení naleznete na našich stránkách www.pardubice2.cz a vpravo odkaz Chci zaplatit poplatek online. Zde naleznete i podrobný návod, jak postupovat a informace k jednotlivým typům plateb.

Na eportál je rovněž možné se dostat i ze stránek města www.pardubice.eu a opět odkaz vpravo na stránce Chci zaplatit poplatek online.

OE