Na stopě chemtrails? Kdepak, šlo o práškovací letadlo; Na útěku zahodil lup i s občankou; Medvídek s hadem

Na stopě chemtrails? Kdepak, šlo o práškovací letadlo

A je to tu. Chemtrails. Případ století. Měli jsme v ruce vše potřebné. Zadokumentované podezřelé letadlo, potvrzenou skutečnost, že z něj skutečně je vypouštěna záhadná látka. Ale když už zkraje prozradíme, že šlo o žlutý práškovací stroj typu Z-37 Čmelák, asi už tušíte, že senzační odhalení světové konspirace se ani tentokrát konat nebude. Jak už název stroje napovídá, práškovací letadlo je něco jako secí stroj. Kdyby jen chodil, ale nic z něj nepadalo, byla by to stejně jako u secího stroje dost podstatná závada.
Telefonát na linku 156 chemtrails nezmiňoval. Popis ale zněl podobně. Práškovací letoun krom přilehlých polností posypal i zahradu oznamovatele. Ten navíc udával, že následkem toho rodinu pálí kůže v obličeji a bolí v krku, což se ovšem po příjezdu hlídky ukázalo jako ne zcela pravdivé tvrzení. A zatímco operační středisko sehnalo informace o letovém zemědělském provozu, vyrazila hlídka za město do polí.
Jak by řekl předseda družstva: „Já pamatuju, že touhle dobou chodil do vsi dráteník. A dnes… Štefan“. Stejně jako v legendárním filmu Vesničko má, středisková, se na obloze vylouplo žluté letadlo. Ten samý výjev spatřila i hlídka městské policie, která vyrazila na místo. Jestli byl za kniplem zrovna Štefan, nevíme. Můžeme ale čtenáře uklidnit – hliník, grafen, covid ani jiný chemtrailový blud, o kterém šamani z internetu za letadly fantazírují, to opravdu nebyl. Záhadné kuličky byly větrem hnané běžné zemědělské hnojivo, které se v půdě časem rozpouští a skutečně nejde o jed. Po tomto ujištění a omluvě ze strany Štefana a jeho party už nikdo nechtěl nic řešit a proto jsme i my řešení případu odsunuli. Minimálně do žní.

 

Na útěku odhodil lup i s občankou

Není každá krádež geniálním dílem zločinu. Jako včera v Pardubicích. Pár zlodějů při prozrazení proběhl v obchodním domě skrz pokladny. Jeden z nich na útěku chtěl patrně zmást stopy. Na zmatení stopovacích psů se doporučuje leccos - od pepře, přes kletby, bludný kořen či jiná kouzla. Tento 22letý muž zřejmě nebyl z nejbystřejších, protože rovnou odhodil celý batoh. V něm se nalézal nejen právě nakradený lup za cca 900 korun, ale také injekční stříkačka a občanský průkaz. To už snad ani nemělo cenu utíkat.

 

Had v plyšovém medvídkovi

Některá oznámení jsou zvláštní od počátku. Z linky 112 na linku 156 předala operátorka případ seniorky, která se obává, že má v plyšovém medvídkovi hada a žádá jeho odchyt. Had jí prý pozoruje přes oči plyšové hračky. Toto ovšem není jedna z našich pověstných humorných zpráv s překvapivým koncem. Toto je skutečné oznámení, které pardubičtí strážníci včera přijali. A i když operátoři na tísňových linkách od počátku vědí, že se určitě nejedná o skutečný případ, ale o halucinaci, neznamená to, že v tomto bodě končíme. I tady je přece potřeba pomoci.
Strážníci po dohodě s operačním střediskem hasičů, které linku 112 provozuje, na místo vyjeli. Na adrese našli 83letou ženu. Ta byla skutečně přesvědčena, že v plyšové hračce se nachází had. Strážníci tedy hračku rozdělali a vytáhli z medvídka zapomenutý kabel v černé izolaci. Ten v medvídkovi zůstal po hracím strojku, který byl kdysi součástí hračky. Strážníci toto ženě ukázali a vysvětlili. Tím ale jejich práce na místě samozřejmě neskončila.  Až na ono neuvěřitelné oznámení byla paní zcela v pořádku. Hlídka proto kontaktovala její rodinu a se situací ji seznámila. Vzhledem k předchozím zdravotním komplikacím příbuzní reagovali. Na místo ihned přijela vnučka a další péči už rodina zajistí.
I takto někdy může vypadat řešení problému, který ve skutečnosti existuje jen v představách jednoho člověka a odborná pomoc je nad síly strážníků. To ovšem neznamená, že se nepokusíme k tomu správnému řešení situaci dovést.