Tradiční akce Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubicka za rok 2021, kterou každoročně pořádá statutární město Pardubice ve spolupráci s Pardubickou sportovní organizací, se po roce znovu vrátila do KD Hronovická. Dodržování protiepidemických a hygienických opatření se však nevyhnuly ani této akci, a tak organizátoři byli nuceni snížit kapacitu sálu kulturního domu na 100 účastníků, vstup byl tedy pouze pro pozvané hosty.

Jako každý rok byla oceněna desítka sportovců napříč jednotlivými kategoriemi. Od jednotlivců mládeže, dospělých, přes trenéry, handicapované sportovce, až po týmy dospělých. Síň slávy pardubického sportu se rozšířila o další dva významné sportovce. Prvním je dvojnásobná olympijská účastnice, držitelka několika českých rekordů a několikanásobná účastnice MS a ME, plavkyně a trenérka oddílu SC PAP Pardubice, paní Jana Klusáčková. Druhým je pak mezinárodní fotbalová ikona, bývalý trenér a dlouholetý funkcionář, pan Luboš Kubík.

Gratulujeme všem oceněným sportovcům a věříme, že v následujícím roce na své úspěchy navážou a budou znovu úspěšně reprezentovat město Pardubice na národní i mezinárodní úrovni.

Kategorie mládež – jednotlivci:

Cimburek, Daniel (ploutvové plavání, Klub potápěčů Pardubice)

  • 3x mistr ČR v kategorii seniorů, 2x vítěz světového poháru, 2x juniorský vicemistr světa


Doležálek, Jan (atletika, Hvězda Pardubice)

  • 1. místo MS juniorů v hodu kladivem, překonal rekord ČR v hodu kladivem, celkové sedmé místo ve světovém žebříčku juniorů


Gracík, Daniel (plavání, SC PAP)

  • Mistr ČR v kategorii dospělých na 50 motýlkem, 3. místo na ME juniorů na 50 motýlkem


Havlíček, Vojtěch (badminton, TJ Sokol Polabiny)

  • 3. místo na ME družstev do 17 let, 3. místo ve dvouhře, čtyřhře i mix týmu na Slovak Youth U17, GPA U17 Pardubice 1. místo v singlu, 1. místo v deblu a 3. místo v mixu


Hrádek, Michal (lední hokej, HC Dynamo Pardubice)

  • Účastník MS U20 2021, přes 40 zápasů Tipsport extralize za HC Dynamo Pardubice

Kasal, Michal (karate, Karate Lions)

  • 1. místo MČR Shotokan (kumite dorostenci), 2. místo Shotokan (kumite muži), 2. místo MS WSF 2021 (kumite dorostenci do 63kg)


Klecová, Johana (radiový orientační běh, ROB Pardubice)

  • 2 x 2. místo MČR (sprint 3,5MHz a foxoring, 2 x 3. místo MČR (klasická trať 144MHz a krátká trať 144 MHz), 3. místo v národním žebříčku 2021


Panchártek, Tomáš (veslování, skif, ČVK Pardubice)

  • Mistr ČR na trenažéru dorostenců, mistr ČR na čtyřce bez kormidelníka (junioři), mistr ČR na čtyřce s kormidelníkem (junioři), 4. místo na MEJ na osmiveslici v juniorské kategorii


Plšek, Mikuláš (plážový volejbal, Beachpoint)

  • Mistr ČR U16, mistr střední Evropy U16, 5. místo na MČR U18, 1. místo Kadetský pohár Pankrác


Ručová, Simona (atletika, Hvězda Pardubice)

  • Mistryně ČR ve skoku do výšky (dorost), 2. místo Mezistátní utkání dorostenek ve skoku do výšky, 5. místo MČR dorostenek ve skoku dalekém, 9. místo MČR dospělých ve skoku vysokém


Kategorie dospělí – jednotlivci:

Čejka, Jan (plavání, SC PAP)

  • 2x 9. místo na ME, 18. místo na OH Tokio na 200 znak, držitel ČR rekordu na 50m, 100m i 200m znak


Činková, Veronika (veslování, ČVK Pardubice)

  • Mistryně ČR na skifu LV U23, 6. místo SP Sabaudia na dvojskifu LV, 6. místo na skifu ME U23 LV, 11. místo na skifu MS U23 Račice LV


Flamíková, Pavlína (veslování, ČVK Pardubice)

  • 2x mistryně ČR (na skifu i dvojskifu), 2. místo na Světovém poháru na dvojce bez kormidelnice, 8. místo na ME 2021 na dvojce, účastnice závěr. kvalifikace na OH Tokio,


Jeřábek, Jan (fotbal, FK Pardubice)

  • Dlouholetý hráč a kapitán FK Pardubice (7.místo v premiérově sezoně v nejvyšší soutěži)

Rolenc, Ondřej (kanoe, TJ Synthesia Pardubice)

  • MS Čunovo: 1. místo sprint C1, 1. místo sprint C2, 2. místo 3x C1 sprint, ME: 1. místo C1 dlouhý závod, 2. místo C2 dlouhý závod, 2. místo C1 sprint, 3. místo C2 sprint, 1. místo 3x C1 dlouhý závod, 2. místo 3x C1 sprint


Stehlíková, Jana (orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice)

  • 2x 1. místo na MČR, 4. místo na ME ve sprint štafetách, 5. místo na MS ve štafetách, 5. místo na MS ve sprint štafetách, 8. místo na MS v klasické trati


Tesař, Milan (karate, Karate Lions)

  • 1. místo MS WSF 2021 (kumite muži 84kg+), 1. místo MČR WKF (kumite muži 84kg+)


Turek, Martin (softball, Softball Pardubice)

  • 1. místo na ME v softballu mužů, 1. místo Extraliga softballu mužů


Vondráček, Jiří (atletika, Hvězda Pardubice)

  • Mistr ČR v trojskoku na dráze, mistr ČR v trojskoku v hale, 3. místo na halovém MČR ve skoku do dálky, 5. místo MČR ve skoku do dálky


Vyoral, Tomáš (basketbal, BK Pardubice)

  • Člen reprezentačního týmu mužů na OH v Tokiu, nejlepší střelec Kooperativa Národní basketbalové ligy mužů 2020/2021


Kategorie mládež – družstva:

FK Pardubice U19 (fotbal)

  • 1. místo v polovině ligového ročníku dorostenecké ligy


Kategorie dospělí – družstva:

FK Pardubice A-tým (fotbal)

  • V uplynulém ročníku skončili pouze o skóre na celkovém 7. místě


HC Dynamo Pardubice A-tým (lední hokej)

  • V minulém ročníku skončili v tabulce na celkovém 7. místě


BK Pardubice (basketbal)

  • Účastník evropského poháru Alpe Adria Cup, 6. místo v uplynulé sezoně


Kategorie handicapovaný sportovec:

Enge, Michal (hod diskem a kuželkou, Atletika Bez Bariér)

  • 1. místo v Českém poháru ČATHS, 4x překonal český rekord v hodu kuželkou, 7. místo na Paralympiádě v Tokiu, 7. místo na ME, 4. místo v hodu diskem a 5. místo v hodu kuželkou na Světovém poháru v Dubaji, 2. místo v hodu diskem a 3. místo v hodu kuželkou na MČR


Wheelchair basketbal Studánka Pardubice (basketbal)

  • Vítěz Českého poháru, obhajoba titulu z minulého roku


Kategorie trenér:

Hadrava, Jiří (bikros, TJ BMX Pardubice)

  • Výborné výsledky svěřenců na závodech MČR a EP, 1. místo na MČR, 3x 2. místo na MČR, 2x 3. místo na MČR, 1. místo a 3 x 2. místo na EP


Charvát, Ondřej (karate, Karate Lions)

  • Jeho svěřenci 2x zlato na MS, 2x stříbro na MS, 9x bronz na MS, 2x 5. místo na MS, získal pro Pardubice licenci na uspořádání MS WSF 2022, zařazení Pardubic jako uchazeče o pořadatelství ME 2022


Kratochvíl, Martin (plavání, SC PAP)

  • Trenér olympijského závodníka J. Čejky – 2x 9. místo na ME, 18. místo na Olympijských hrách v Tokiu, držitel českých rekordů na 50m, 100m, 200m znak, ostatní jeho svěřenci mají také řadu úspěchů, celkem 13 medailí na LMČR seniorů a 7 medailí na LMČR juniorů


Němeček, Pavel (fotbal, FK Pardubice)

  • Bývalý hráč Atýmu FK Pardubice, trenér dorostu FK Pardubice U19, 1. místo v polovině sezóny, výborná dlouhodobá práce s mládežnickým oddílem


Tlapáková, Iva (atletika, Hvězda Pardubice)

  • Trenérka J. Doležálka – 1. místo MSJ v hodu kladivem, 5. místo MEJ v hodu kladivem, 1. místo MČR do 22 let, 1. místo MČR v hodu kladivem, 3. místo MČR v hodu diskem, 7. místo ve světových tabulkách juniorů, výborná dlouhodobá práce s mládeží, předsedkyně oddílu Hvězda Pardubice


Kategorie mimořádný výkon:

Marek, Vítězslav (motocross, Cermen racing team)

  • 1. místo na ME (kategorie do 85 ccm), 2. místo na MS (kategorie do 85 ccm), 1. místo na mistrovství Německa (kategorie do 85 ccm)


oddíl ČVK Pardubice (veslování)

  • V roce 80. výročí založení klubu se závodníkům tohoto oddílu podařilo zvítězit na MČR družstev v celkovém součtu všech věkových kategorií. Tento úspěch se podařil poprvé v historii a bylo to rovněž poprvé, kdy zvítězil mimopražský klub


Síň slávy pardubického sportu:

Klusáčková, Jana (plavání)

- 2x účast na OH (2004 Athény, 2008 Peking)

- 3. místo na Světové univerziádě 2005

- několikanásobná účast na MS a ME

- finalistka ME

- několikanásobná držitelka českých rekordů

Kubík, Luboš (fotbal)

  • bývalý člen československé i české fotbalové reprezentace (v letech 19851997 odehrál celkem 56 zápasů)
  • účast na MS 1990 v Itálii
  • stříbrná medaile z EURA 1996 v Anglii
  • působil v zahraničích klubech v Itálii, Francii, Německu a USA, zahrál si finále poháru UEFA za Fiorentinu
  • s klubem Chicago Fire vyhrál MLS Cup a získal ocenění Defender of the year
  • po ukončení hráčské kariéry se věnoval trénování a funkcionářským rolím
  • působil jako asistent trenéra olympijského týmu USA, v roce 2010 jako asistent Boba Bradleyho u reprezentace USA byl jediným českým účastníkem na MS 2010
  • dlouholetý funkcionář FK Pardubice