Novinky v oblasti placení místních poplatků

Jak jistě již všichni víte, přešly městské obvody od letošního roku na nové programy pro placení a evidenci poplatků. Díky tomu vám nyní můžeme představit první novinku, která, jak věříme, vám usnadní platbu vašich poplatků (poplatek za odpady, ze psů, za vyhrazené parkovací místo apod.).

Ve spolupráci s dodavatelem programu a magistrátem připravujeme možnost zasílání platebních údajů na e-mail. Pokud nám sdělíte e-mail, na který budete chtít platební údaje zasílat, již vám nebude doručována tištěná papírová poštovní poukázka. Veškeré informace nezbytné k platbě dostanete do e-mailu, z něhož budete moci platbu pohodlně realizovat. Pro majitele datových schránek službu zatím zřídit nelze, i ti nám v případě zájmu musí sdělit svůj mail, na který údaje obdrží.

Vzhledem k tomu, že správa poplatků je v režimu daňového řízení (tzn. stejném, jako finanční úřad spravuje vaše daně z příjmů), je potřeba, abyste nám svůj požadavek na zřízení této služby podali oficiálně, prostřednictvím žádosti. Žádost je možné si stáhnout na našich webových stránkách www.pardubice2.cz, část Formuláře ke stažení a odkaz Místní poplatky, kde je umístěn mezi ostatními tiskopisy. Tiskopis pak můžete vyplnit, vytisknout, podepsat a doručit na náš úřad (stačí např. vhodit do poštovní schránky vedle vchodových dveří), nebo u tohoto tiskopisu ve sloupci „Vyplnit online“ kliknete na odkaz „Vyplnit“. Po přesměrování na přihlašovací stránku se můžete přihlásit prostřednictvím Identity občana (např. bankovní identita, MojeID apod.) nebo prostřednictvím datové schránky a tiskopis vyplnit a odeslat elektronicky. Samozřejmě je rovněž možné tiskopis žádosti vyzvednout na našem úřadě.

Službu bychom rádi spustili v příštím roce, nicméně tuto skutečnost ještě rozhodně upřesníme v příštím čísle Pravobřežního zpravodaje. Nic to však nemění na tom, že pokud o ni máte zájem, můžete nám žádosti doručovat již nyní.

Děkujeme za spolupráci.                                                                                                     OE