Pardubické autobusové nádraží bude od neděle přestěhováno

Již od neděle 11. června budou cestující autobusové linkové dopravy využívat nový Terminál B, který bude slavnostně otevřen tento pátek. Spolu se zprovozněním terminálu nacházejícího se vedle hlavního vlakového nádraží se tak přesunou veškeré meziměstské zastávky a spoje, které měly doposud své zázemí na autobusovém nádraží u sídliště Závodu míru.


Veškeré změny s sebou přitom nesou také změnu jízdních řádů a nově budou pojmenovány také některé autobusové zastávky. „Od neděle 11. června, tedy ode dne, který je termínem pro změny v jízdních řádech linkové dopravy po celé republice, zahajujeme provoz na novém Terminálu B. Stejně jako terminál pro městskou hromadnou dopravu jej bude provozovat Dopravní podnik města Pardubic, který tak bude mít na starost kompletní provoz a údržbu terminálu včetně zázemí pro řidiče a především správu všech elektronických zobrazovacích tabulí a označníků,“ podotýká za Dopravní podnik města Pardubic ředitel DpmP Tomáš Pelikán s tím, že stávající zastávka MHD Autobusové nádraží se nově bude jmenovat U Marka a zastávka Polabiny, Hradecká bude přejmenována na stanici Terminál Univerzita.

Nový terminál přitom bude sloužit nejen regionálním autobusům. Stavět zde bude také mezinárodní autobusová doprava. Od neděle 11. června také dojde k avizovaným změnám jízdních řádů, které jsou již teď dostupné například na portálu idos.cz.

Přehled současných názvů zastávek a jak se budou jmenovat od neděle

Současný název Nový název
Autobusové nádraží U Marka
Polabiny, Hradecká Terminál Univerzita
Rosice, pošta Rosice, sokolovna
Starý Mateřov Starý Mateřov, náves
Starý Mateřov, křižovatka Starý Mateřov, točna
Sezemice, Počaply Sezemice, Počaply, Chalupy
Sezemice, škola Sezemice, Havlíčkova
Sezemice, Veská Sezemice, Veská, most
Živanice Živanice, sokolovna
Živanice, Nerad, odb. Živanice, odb. Nerad

 

Tiskový úsek

Fotogalerie