Pomáháme kde se dá. S cestou domů i s cestou na prázdniny; Pomoc četníkům z Luhačovic

Pomáháme kde se dá. S cestou domů i s cestou na prázdniny
Číslo strážníky zachraňovaných stařenek za uplynulý týden je 7.
Strážníci za minulý týden často pomáhali seniorům. Konkrétně to byla 2x pomoc s autem, 1x do schodů, když selhal výtah, 2x šlo o pomoc s hledáním cesty domů, 1x uklidňování při silném psychickém rozrušení a poslední seniorku nalezenou ztracenou na ulici jsme předávali do nemocnice, protože se hlídce nepodařilo zjistit ani její jméno.
Jeden příklad za všechny. Na strážníka se na parkovišti obrátila babička s vnučkou, kterým se zamklo auto a klíče zůstaly uvnitř. Naši strážníci se samozřejmě živí poctivě, ale otevřít automobil také umíme. V tomto případě záchrannou operaci usnadnilo i velkoryse pootevřené okénko. Po úspěšném otevření automobilu babička s vnučkou poděkovaly a pokračovaly na cestu prázdninami.


Pomoc četníkům z Luhačovic
Volali nám Četníci z Luhačovic. Ne ti seriáloví. Tohle byli naši kolegové ze současnosti z města Luhačovice s žádostí o pomoc. Obrátila se tam na ně žena, která k nim do města právě přijela vlakem. Měla podat zprávu o tom, že přijela v pořádku svému synovi z Pardubic. Jenže její mobilní telefon vypověděl službu. Opravdu netrpělivě očekávanou zprávu o příjezdu tedy na synovu adresu bydliště na žádost kolegů doručila naše hlídka spolu s náhradním kontaktem na maminku. I taková malá pomoc je někdy potřeba a proto jsme tady.