Poničené stromy, podnapilí mladiství, noční koupel v Chrudimce i záchrana přes otevřené okno. Pardubice mají za sebou velmi divoký víkend.

Tisková zpráva 9. 5. 2022


Už páteční odpoledne naznačilo, že strážníky čeká rušný víkend. Jezdili od jednoho případu k druhému. Péče o podnapilé osoby byla proložena nálezy peněženek a dokladů, záchrannou uvězněného strakapouda a také řešili případy poničených stromů.

Krátce po čtvrté odpolední už museli krotit silně podnapilou ženu, která se dožadovala vstupu do wellness salónu. Vzhledem k množství alkoholu, jež ženě kolovalo v těle, se z jemného stvoření stala divoká bojovnice, navíc sprostá jak dlaždič. Na strážníky kromě nadávek namířila i své pěsti, takže skončila v poutech a byla převezena na záchytku, kde dle očekávání nadýchala celkem vysokou hodnotu, konkrétně 3,22 promile. Tento výkon jí zajistil nocleh pod dohledem zdravotníků.

Alkohol zlákal i tři slečny ve věku 16 až 17 let. Ačkoliv se snažily chovat nenápadně, jejich mladistvý vzhled a rozjařená nálada byla strážníkům ihned podezřelá. Kamarádky proto podstoupily dechovou zkoušku, která byla ve všech třech případech pozitivní, a to v rozmezí 0,15 – 0,78 promile. Na rozdíl od předchozí aktérky, byla s děvčaty celkem rozumná domluva, i přesto si je museli na místo přijet vyzvednout zákonní zástupci.

V rukou své matky skončila i další slečna (16), která v centru města poškodila okrasnou dřevinu. Ve svém vzdoru i nepěkných nadávkách pokračovala i v přítomnosti strážníků. Její umíněnost v tom, že prostě nebude komunikovat ani poslouchat, skončila až na protialkoholní záchytné stanici, kde zjistila, že to zrovna není čtyřhvězdičkový hotel se snídaní do postele a zůstat tam nechtěla. Následující spolupráce šla jako po másle. Slečna nadýchala 1,62 promile, předala kontakt na matku a lékař rozhodl o tom, že může být předána do domácí péče. Pro strážníky je případ uzavřen, ale o chování mladé rebelky bude vyrozuměna sociálka.

Nebohý strom si za svého soupeře vybral i další teenager. S partou kamarádů zkoušel v Rosicích bojové umění a u té příležitosti šermoval po okolí mačetou. Tou pak osekával kůru zdravého stromu. Strážníci tuto aktivitu celkem rychle ukončili a mladý bojovník byl předán rodičům. Při projednávání celé události nezletilec pochopil, že jeho nápad zrovna nepatřil do kategorie těch lepších. I přes tuto vítanou zpětnou vazbu musí strážníci případ předat příslušnému úřadu, a to kvůli náhradě škody.    

 

Nechtěná koupel v Chrudimce

Někdy je to víc o štěstí než o rozumu. Své by mohl vyprávět muž (35), kterého ve tři ráno vytáhla z Chrudimky náhodná kolemjdoucí žena. Ta si silně opilého vodníka všimla a pomohla mu na břeh. Nakonec jej doprovodila i do nedalekého bydliště, kde ale nastal problém. Muž totiž nemohl najít klíče, které zřejmě utopil při svém vodním manévru. Rozhodl se tedy pro variantu, že si cestu probije pěstmi a prokope. Naštěstí jeho zachránkyně měla daleko lepší nápad, a to zavolat strážníky. Ti zjistili totožnost muže i to, že jeho přítelkyně, která je nyní u rodičů,  má náhradní klíče. Hlídka se se ženou spojila, a po domluvě provedla i součinnost a ženu i s klíči dovezla na místo. Ta si následně převzala svého přítele a pravděpodobně se pustili do sušení mokrého oblečení.  

 

Pomoc přišla oknem

Na podivné chování svého souseda upozornili obyvatelé jednoho domu v Polabinách. Muž prý chodil po chodbě, dobýval se do elektrorozvodné skříně a sousedům vyhazoval pojistky. Na upozornění či dotazy ze strany svých sousedů reagoval muž velmi rozzlobeně. Strážníci na místě již nikoho nezastihli, ale sami sousedé označili byt, kde muž bydlí. Stihli také hlídku upozornit na velmi zvláštní mužovo chování zapříčené patrně nějakou duševní poruchou. Hlídka se pokusila muže kontaktovat, ale marně. Na zvonění a klepání nikdo nereagoval. Z bytu se však ozýval nářek a bolestivé vzlykání. Protože se byt nacházel v prvním patře, cesta oknem byla rychlá volba. Strážník se přes zídku a stříšku dostal až k oknu. V bytě nalezl na zemi ležícího a naříkajícího muže. Kolem něj ležely léky, které zapil větším množstvím alkoholu. Muž na nic nereagoval, jenom vzlykal a později začal ztrácet vědomí. To už ale byla na cestě záchranka, kterou strážníci ihned vyrozuměli a do jejího příjezdu kontrolovali mužům stav i jeho životní funkce. Drama ale ještě končit nemělo. Při poskytování první pomoci omámený muž z ničeho nic napadl zdravotníka, a to úderem do obličeje. Strážníci proto nevyzpytatelnému pacientovi přiložili pouta a zajistili mu doprovod až do nemocnice, kde si jej převzali do péče.