Převlek na útěku prozradily cedulky z kradeného oblečení; Šest opilých dětí za dvě noci

Převlek na útěku prozradily cedulky z kradeného oblečení

Převlékl se na útěku, ale nebylo mu to nic platné. Strážníci vyrazili po stopách zloděje, který z obchodu v centru Pardubic odešel s nezaplaceným zbožím a ostrahou v patách. K této krátké pouti se připojila i hlídka a po chvíli hledání zastihla pachatele uprostřed převlékacího procesu, kdy se soukal do právě odcizeného zboží. Taková prekérní situace se dost špatně vysvětluje, když přitom za krkem ve chvíli odhalení ještě kouká neodstřižená cedulka. Pachateli tedy nezbylo, než se přiznat a v doprovodu strážníků se odebrat tam, odkud před chvílí přišel.
Celkem se postupně vysvlékl z náramku, řetízku, kalhot a košile, které opět putovaly zpět do regálů. Zpět na pachatele putovalo jeho původní oblečení. Aby ale neodešel úplně s prázdnou, dostal od strážníků na cestu i pokutu ve výši pěti tisíc korun.

Šest opilých dětí za dvě noci

Alkoholické dýchánky mládeže poslední dobou zaměstnávají strážníky víc a víc. Tento víkend jich pod vlivem alkoholu strážníci předávali rodičům celkem šest a to si vůbec neděláme iluze, že jsme narazili na všechny alkoholické pokémony na tomto území.
Nejvíce zajímavý z tohoto pohledu byl pro strážníky 16letý mladík. Ten s hodnotou půl promile alkoholu v dechu zaujal spíše tím, že tuto hodnotu ze sebe vyfoukal ještě v neděli o půl osmé ráno. V pátek pro změnu zaujaly strážníky dvě dívky (15 a 16), které se před hlídkou potácely do tmy Tyršových sadů. Osvícení a dechová zkouška přišly záhy a v obou případech přes půl promile. A do třetice trojice mladíků ve věku 17, 16 a 15 let na Jahnově třídě, která pod vlivem alkoholu v rozmezí od půl po jedné celé promile vydýchávala atmosféru nedaleké diskotéky. Ve všech těchto případech skončilo dobrodružství přivoláním zákonných zástupců. Nechceme tady nikomu zbytečně radit, ale možná by bylo na místě, aby se rodiče zajímali o chování a způsob trávení volného času u svých potomků dříve, než to začne spolu s nimi dělat orgán sociálně právní ochrany dětí, kterému takové události strážníci předávají k dořešení.