Příprava na kulinářský večer skončila fiaskem; Muž se v červnu připravoval na Vánoce, zcizil 8 lahví rumu

Na Městské policii Pardubice jsme přivítali zástupce Dětského a Studentského parlamentu. Natálie a Matěj na sebe vzali práci tiskových mluvčích a jsou autory dnešních zpráv.


Příprava na kulinářský večer skončila fiaskem

V Pardubicích strážníci řešili několik krádeží, mezi pachateli se objevili i dva muži, kteří dostali chuť na maso. První byl zřejmě gurmán, protože maso doplnil i sýrem a sladkou tyčinkou. Ten druhý se chtěl po vaření odměnit něčím ostřejším, proto ke svému nákupu přidal i lahvinku lihoviny. Z kulinářského večera ale sešlo, jelikož byli muži odhaleni ostrahou a potraviny v hodnotě 800 korun byly vráceny nepoškozené zpět do prodeje. Oba muži za svou protiprávní aktivitu dostali pokuty.

 Natálie Růtová - Dětský parlament

 

Muž se už v červnu připravoval na Vánoce, zcizil 8 lahví rumu

34letý muž odcizil z obchodu 8 lahví rumu za bezmála 900 korun, daleko ale nedošel. Zaměstnanci obchodu si této události všimli a nahlásili ji strážníkům, kteří na místě muže zadrželi. Všechny lahve byly vráceny zpět do regálů a na muže zbyla už jen pokuta a ostuda.

Stejně dopadl i další muž, který také dostal chuť na alkohol zdarma, i přes to že v obchodu neprobíhala žádná ochutnávková akce. Těžkou hlavu si z toho ale nedělal, alkohol si vložil do tašky a prošel nákupní zónou bez placení. Tam jeho cestu ukončila ostraha se strážníky.

Matěj Syrůček - Studentský parlament