Přivedl si ženu domů a nemohl se jí zbavit. Na pomoc volal strážníky; Kradené kolo projelo kolem majitele


Přivedl si ženu domů a nemohl se jí zbavit. Na pomoc volal strážníky

Jsou milostné schůzky, které do historie vstupují s cejchem doživotní ostudy. Asi tak, jako když se nebohé Bridget Jones zapomenou ozvat, že téma coury a faráři na letošní rodinné zahradní party se ruší. Náš příběh z Pardubic by do síně slávy milostných trapasů ale doputovat mohl. Málokdy totiž při ukončení romantické schůzky asistují policisté.
Žádost o pomoc přišla na operační středisko chvíli před osmou hodinou večerní. Muž v telefonu se dožadoval příjezdu hlídky, která by vyřešila problém s jeho ženou snů. Tu si přivedl do svého budoáru, a ač žena trvala na tom, že zůstane přes noc, muž nesouhlasil. Telefonát, který tuto neobvyklou žádost měl objasnit, trval přes šest minut nejen kvůli trapné situaci, ale i kvůli tomu, že sám oznamovatel nebyl nejstřízlivější. Kvůli jeho romantickému dobrodružství mu navíc hrozila ztráta nejen iluzí, ale také střechy nad hlavou. Pronajímatel jeho bytu byl z návštěvy nadšen ještě méně, než náš Romeo. Nicméně teď již hlídka znala vše potřebné k tomu, aby mohla vyrazit na místo.
Příchod strážníků přinesl několik zásadních poznatků. Žena, která údajně přišla původně na kávu, byla na káry – abychom přesně citovali samotného oznamovatele. Strážníci muže ubezpečili, že v jejím případě jde víceméně o setrvalý životní stav, protože tuhle osobu bezpečně poznávají z mnoha předchozích setkání. Ta však doposud nebyla takto romantická.
Protože komunikaci s oznamovatelem i majitelem bytu už měli strážníci za sebou, pokusili se tento prazvláštní milostný trojúhelník završit domluvou s onou 62letou ženou. Kde nepochodil zklamaný oznamovatel, nepochodili ani strážníci. Podařilo se jim sice ženu probudit, ale to byl nejzazší bod, kam toto zvláštní rande doputovalo. Na základě bohatých životních zkušeností a léta praxe hlídka strážníků jakoukoliv další aktivitu vyloučila a zúčastněným doporučila vyčkat čtyři hodiny. Po jejich uplynutí by mohlo dojít k zlepšení stavu na všech frontách, vyprchání alkoholického opojení a účastníci by se mohli rozejít. Toto řešení bylo všemi stranami víceméně smířlivě přijato. Jen dotyčná žena mezitím znovu usnula. Strážníci souhlasili, že se na místo činu v případě potřeby vrátí a pomohou romantickou noc ukončit, bude-li to ještě třeba. Osud tomu chtěl, že jejich slib nakonec došel naplnění. Chvíli před půlnocí volal jiný oznamovatel, že si také někoho našel. Na zemi a bez pohybu. Strážníci po příjezdu na místo zkonstatovali, že tuhle paní už dnes jednou viděli a krizové rande tedy zjevně skončilo bez jejich asistence. Jen stav hrdinky celého příběhu se bohužel od posledního setkání příliš nezměnil a tak se ženě nakonec vyplnilo to její toužebné přání strávit noc v posteli až do rána. Lůžko na záchytné stanici sice není sice postel plná růží, a i když postrádá tuto romantickou stránku, je to pořád čisté klidné místo s lékařským dohledem.


Kradené kolo projelo kolem původního majitele

Hlídku strážníků si k pardubické nemocnici volal muž, který oznamoval kradené kolo. Zvláštností bylo, že to kradené kolo potkal na ulici a to dokonce i s jiným majitelem. Strážníci na místě dorazili vzápětí a oba muže i zmíněný dopravní prostředek jako případ předali policistům.