Řidiči se nám utrhli z řetězu. Jeden měl pozitivní test na alkohol,  další dva na drogy; Labutě jsou zpátky; Řidička nalezla na kapotě telefon

Tisková zpráva 14. 3. 2022


Řidiči se nám utrhli z řetězu. Jeden měl pozitivní test na alkohol, další dva na drogy

Pokud to na sebe řidiči neřekli sami, postarala se o to jiná „dobrá duše“. První šofér byl sdílný víc, než chtěl. Strážníci totiž muže nejprve řešili v jednom z obchodů, kde se  pokusil v batohu pronést 10 kusů aku baterií. Při řešení této drobné krádeže muž mezi řečí strážníkům řekl, že je uživatelem návykových látek. Strážníci tuto informaci zaregistrovali a muže důrazně upozornili, aby rozhodně nesedal za volant, jinak si zadělá na další a daleko větší problém. Muž slíbil, že určitě vůz řídit nebude. Ale jak rychle to slíbil, tak to i zapomněl. Krátce na to totiž došel k autu, nasedl do něj a odjel. Hlídka se pochopitelně vydala za ním a po výzvě k zastavení proběhla kontrola. Dle očekávání byl test na drogy pozitivní, takže muž zvládnul během chvíle porušit zákon hned dvakrát. Vedle přestupku proti majetku to bylo i řízení pod vlivem návykové látky. Toto podezření na trestný čin již strážníci předali přivolané hlídce státní policie. A společně se hlídky v terénu potkaly během víkendu ještě několikrát.

Strážníky si na ulici zastavil i muž, který se hádal se svou partnerkou a hlídku požádal o pomoc. Protože jsou strážníci i na tyto žádosti připraveni, celkem rychle situaci uklidnili, načež žena sedla do auta a z místa odjela. Muž okamžitě strážníkům vyzvonil, že je žena uživatelkou drog a velmi často řídí pod jejich vlivem. Po zastavení vozidla se tvrzení ukázalo jako pravdivé. Kromě pozitivního testu i přiznání, co všechno žena užila, vyklopila i další tajemství, a to sáčky s práškem a také léky a nástroje na výrobu a aplikaci drog. Není divu, že i tuto řidičku si přijela vyzvednout hlídka Policie ČR.

Třetím řidičem, který usedl za volant, když neměl, byl devětadvacetiletý muž. Upozornil na sebe sám, a to když na padesátce rozdráždil svůj vůz na osmdesát. Strážníci vozidlo zaslavili a při projednávání přestupku pojali podezření, že je muž pod vlivem alkoholu. Přístroj odhalil zřejmě zbytkový alkohol o hodnotě 0,16 promile. Takže do třetice následovalo předání případu státní policii.

 

Labutě jsou zpátky

Jejich revírem je Husova ulice a tempo velmi mírné. Naše staré dobré labutě z Husovky jsou zpátky na své hlavní promenádě, po které se kolébají od jara až do podzimu. O slunečném víkendu se labutě vydaly na svůj pravidelný špacír ulicí a strážníkům jejich aktivita neunikla. Zatím chodí jenom ve dvojici, kterou strážníci bezpečně zahnali zpět na přilehlý vodní tok. Tímto oficiálně ohlašujeme jejich sezonu za zahájenou, řidiče prosíme o opatrnost a obyvatele ulice žádáme, aby labutě na ulici nekrmili a tím je více nelákali do silničního provozu, který pro ně představuje značné riziko.

 

Řidička nalezla na kapotě telefon

Na přeplněných sídlištích je větší pravděpodobnost, že na svém vozidle najdete šrám nebo za stěračem vzkaz od souseda, který má výhrady vůči způsobu parkování. V pátek se ale na strážníky obrátila řidička, která na kapotě svého vozu našla mobilní telefon. Aparát skončil na přestupkovém oddělení, kde se nálezy zpracovávají a tam se podařilo dohledat majitelku. To, že jsou některé telefonáty od městské policie více než příjemné a radostné asi není třeba v tomto případě zdůrazňovat. Od nás letí poděkování i poctivé nálezkyni.