Narodil se 5.12. roku 1913

Dostihový jezdec, který 11x startoval na Velké pardubické steeplechase. Dosáhl skvělých úspěchů, když se mu podařilo vyhrát dva závody (1946 s koněm Titanem) a v roce 1952 (s koněm Vítězem). Avšak za své působení na Velké pardubické bral i dvakrát stříbro a jednou skončil pátý. Jeho závodní a profesní kariéra se však nespecializovala pouze na dostihové závodění, byl i několikanásobný mistr republiky v military a skokových soutěžích. Několikrát také reprezentoval Československo na mezinárodních soutěžích. 

...Nadpis

Po skončení aktivní jezdecké kariéry se věnoval trénování, funkci rozhodčího a výzkumu historie v oboru jezdectví a závodění. Napsal dvě knihy o historii Velké pardubické steeplechase. Veškeré své materiály věnoval Východočeskému muzeu v Pardubicích. Pro jeho zkušenosti a společenský přínos byl jmenován čestným členem Jockey clubu. 

Zemřel roku 1996. Na počest majora Miloše Svobody nese jeho jméno tribuna A na pardubickém závodišti, kde je i pamětní deska. Už dvacet let je majoru Svobodovi věnován kvalifikační dostih na Velkou pardubickou, který se běhá jako Memoriál majora Miloše Svobody. O odkaz svého strýce, který se v roce 1994 stal čestným občanem města Pardubice, dbá i jeho synovec Jan Svoboda, dlouholetý pardubický patriot.

Více informací o jeho životě se můžete dočíst na stránkách Pardubického závodiště (odkaz zde)

V roce 1994 vyhlášen jako osobnost města Pardubice.

Do Síně slávy pardubického sportu byl uveden v roce 2000 mezi 10 nejlepšími sportovci Pardubicka 20. století.