Může se stát, že i sebehodnější pes někdy uteče. Počítejte proto s označením svého psa pomocí známky, čipu nebo telefonního čísla ve schránce na obojku. Předejdete tím stresu, kterému bude Váš pes vystaven, pokud jej budou strážníci nuceni převézt do útulku, protože neznají majitele psa. Strážníci se s Vámi  spojí a mohou Vám psa po dohodě přivézt domů nebo na jiné dohodnuté místo.

Utekl mi pes

V případě, že Vám uteče pes, volejte do Útulku pro opuštěná zvířata Městské policie Pardubice, současně je možné volat na linku 156, zda nebyl Váš pes odchycen a převezen do útulku. Vyzvednutí zvířete probíhá po telefonické domluvě s pracovníkem útulku.

Našel jsem psa

Když sami někde cizího psa najdete a zadržíte, zavolejte na linku 156, strážníci si pro psa přijedou (pokud nejste daleko od služebny, můžete psa na služebnu v Pernerově ulici i přivést) a psa do útulku převezou služebním speciálně vybaveným vozidlem. Nezkoušejte předat do útulku psa sami osobně, z provozních důvodů by od Vás pracovníci útulku psa nepřevzali. Pokud psa sami nezadržíte, rovněž zavolejte na městskou policii a snažte se lokalizovat místo, kde jste psa naposledy viděli, jaké byl barvy, kterým směrem se pohyboval atd. Naši strážníci se psa pokusí najít.