Voda z pátého patra vytékala až na ulici; Opilce strážnici budili, krotili i ošetřovali; Strážníci a hasiči jako hoši od Bobří řeky

Voda z pátého patra vytékala až na ulici

Množství vody v bytovém domě v Dašické ulici oznámili na linku 156 sousedé. Strážnici přijeli na místo a v pátém patře našli byt, ze kterého se valila voda až ven na ulici. Protože nebylo nač čekat, vyrazila hlídka dveře. V bytě to bohužel vypadalo asi jako ve filmu Lucie, postrach ulice. Jenže na rozdíl od filmu tady katastrofu nezpůsobili dva formeláci zhmotňující příběh Vládkyně všech moří, ale prasklá přívodní hadička pod umyvadlem, která bohužel byt napouštěla úplně stejně efektivně, jako ve zmíněném filmu. V bytě byla souvislá vrstva hladina vody ve výši asi tří centimetrů. Strážníci pro zamezení dalších škod vypnuli přívod vody i elektrické jističe. Dalším krokem bylo shánění majitelů bytu, kterým celou tuto nešťastnou situaci předali.
 

Opilce strážnici budili, krotili i ošetřovali

I o tomto víkendu strážníci sbírali z ulic osoby, které příliš nezvládly své setkání s alkoholem. Hned v prvním případě zamířili do nemocnice na úrazovou ambulanci. Tam měli 69letého opilého pacienta, který zdravotníkům vyhrožoval i přesto, že se jej snažili ošetřit. Po příchodu hlídky už spolupracovat začal a nakonec jej strážníci vyprovodili na záchytnou stanici. Tam skončil také 46letý muž, který si v pravé poledne ustlal na kraji silnice vedle autobusové zastávky na Palackého třídě. Nevhodně zvolené místo vysvětlovalo 3,33 promile alkoholu, které u muže prokázala dechová zkouška. Do nemocnice zamířil i 40letý muž, který si ve stejnou dobu za rohem také ustlal na zemi. Na rozdíl od předchozího případu šlo ale o nekontrolovaný pád následovaný rozbitím obličeje. Než dorazila na místo záchranná služba, provedli strážníci základní ošetření a také dechovou zkoušku s výsledkem 2,91 promile.  
 

Strážníci a hasiči jako hoši od Bobří řeky

Tohle jsou Pardubice a ne Kanada, ale přesto strážníci v neděli odpoledne vyrazili zachraňovat bobra. Podle oznámení uvázl v pasti na slepém rameni Labe v Pardubicích na Cihelně. Oznamovatel měl pravdu. Vodní hlodavec s nezaměnitelně plochým ocasem byl uvězněn mřížemi kanálové vpusti. Bohužel pro něj ale smutně koukal ven z té druhé strany mříží a s těmi nebylo k hnutí. Na pomoc se záchrannou akcí strážníci přivolali profesionální hasiče ze stanice Pardubice. Ti s pomocí lana a zásahového vozidla těžkou mříž vyzdvihli a cesta z kanálu byla volná. Toho ihned využil uvězněný bobr a vyplul na otevřenou vodu se zabydlovat.
Po konzultaci se Záchrannou stanicí a ekocentrem Pasíčka ale odchyt bobra nebyl nutný. Na slepém rameni Labe za koupalištěm Cihelna tak teď při troše trpělivosti můžete pozorovat zákonem chráněného vodního stavitele.

Fotogalerie