Vynést seniorku do čtvrtého patra, odklidit vozidlo. Pomáháme kde je třeba; Čerpací stanici obléhal velký černý pes. Kostelník za to dostal pokutu


Vynést seniorku do čtvrtého patra, odklidit vozidlo. Pomáháme kde je třeba

Pomoc občanům v bezradné situaci je jedním z hlavních úkolů strážníků. Ve čtvrtek se tak stalo hned dvakrát. V tom prvním případě se s žádostí o pomoc obrátila rodina 93leté seniorky. Ta se domů navracela ze zdravotnického zařízení ale doposud neschopna pohybu. Byt, kam bylo potřeba ženu dopravit, se nacházel až ve čtvrtém patře. V domě bohužel nebyl výtah. Příbuzní ženy už také nebyli v potřebné fyzické kondici, aby takový výkon zvládli. K domu tedy zamířila ještě hlídka strážníků, která pomohla s vynesením seniorky do bytu.
V druhém případě šlo o 21letou ženu. Tu na Poděbradské ulici zradilo vozidlo. Automobil odmítal přes všechnu snahu zařadit rychlost a nakonec zůstal nepojízdný stát v silnici. Strážníci tedy pomohli vozidlo odtlačit mimo komunikaci a poradili s označením vozidla. Odtah automobilu už vyřídí příslušná servisní služba.


Čerpací stanici obléhal velký černý pes. Kostelník za to dostal pokutu

Pes baskervilský kolikrát nemusí děsit jen sedláky na blatech v okolí Dartmooru. Přízrak dost dobře může obcházet i místní pardubické lokality. Jako třeba čerpací stanici na Hradecké ulici. Tam zavedlo strážníky volání o pomoc před třetí hodinou po půlnoci. Hlídka tedy vyrazila do noci připravena na setkání s přízrakem. Strážnici minuli hrůzu nahánějící cenový totem honosící se cenami zvěstujícími zlé zprávy a zamířili k jádru pudla. Ve světle reflektorů spatřili zvláštní situaci: obsluha čerpací stanice stojící na stole tamní předzahrádky. Do tohoto postavení ji dostal velký černý pes. Kdyby to byl strašidelný mlýn u Hoštic, nedivíme se tomu. Pes spolehlivě zvládl vrčet na více osob najednou a do seznamu klidně přidal i hlídku. Nezbylo než poslat pro odchytové vozidlo s příslušnými nástroji na lapání divé zvěře. Jak by řekla stará Keliška: „Kde je velkej černej pes, musí bejt i mrtvej kostelník.“ A vskutku. Ze tmy se po chvíli vzájemného vyčkávání vyloupl muž, který sice nebyl kostelníkem, ale zato byl majitelem zmiňovaného psa. Uprchlé zvíře si na místě převzal, stejně tak jako účet za volné pobíhání psa a pozdvižení, které hafan způsobil.