Z krádeže jdu na krádež. Zloděje alkoholu strážníci přesměrovali na záchytku; Oloupal strom, strážníkům tvrdil, že je umělec

Z krádeže jdu na krádež. Zloděje alkoholu strážníci přesměrovali na záchytku

Hlídka strážníků ve čtvrtek večer vyjížděla do obchodního domu. Ostraha tam zadržela zloděje, který se nehodlal zdržet a pokoušel se odejít. Strážníci jej dostihli už na ulici a poznali starého známého 45letého muže. U sebe měl několik lahví kradeného rumu. Strážníkům při řešení právě spáchané krádeže uvedl, že jakmile tady s nimi skončí, tak se vrací zpátky do obchodu a jde si ukrást další. Jako by nestačilo, že krádež alkoholu s tímto mužem už přes den řešila i policejní hlídka. Vzhledem k jeho dalšímu závazku se hlídka přesvědčila, zda je muž při smyslech a střízliv. Nebyl. Nadýchal 2,5 promile, a proto byl z rozhodnutí lékaře umístěn na záchytnou stanici, kde měl příležitost svou alkoholickou posedlost zkoumat z jiné perspektivy. Za krádež byl posléze také strážníky dořešen.

 

Oloupal strom, strážníkům tvrdil, že je umělec

Strom zbavený kůry do výšky dospělého člověka. Tuhle formu "umění" předvedl mladý muž u Matičního jezera v Pardubicích. 19letý muž hlídce tvrdil, že jde o formu umění a vůbec nechápal, proč tomu strážníci nerozumí. Toto konání mu prý poradily dávné "hlasy Keltů". Naše hlasy mu zase prozradily, že jej čeká správní řízení a důrazně mu doporučily výrazně omezit užívání návykových psychotropních látek chemického původu při procházkách přírodou.