Žena ještě došla k hlídce, než ji dostihl epileptický záchvat; Ve snaze být pronásledován běhal strážníkům kolem auta

Žena ještě došla k hlídce, než ji dostihl epileptický záchvat

Jak se to někdy seběhne rychle. K naší hlídce na třídě Míru přišla paní s kartičkou se seznamem léků v ruce. Víc nic už nestihla. Vzápětí ji srazil k zemi epileptický záchvat. To už naštěstí byla v péči našich kolegyň, které se postaraly o její bezpečí i přivolání záchranné služby.

Jako první pomoc u většiny případů stačí člověka šetrně uložit, podržet hlavu a pohlídat, aby si sám neublížil, než křeče odezní. I toto málo stačí k tomu, abyste člověku pomohli. Nás těší, že paní, které zdravotní stav už asi ani nedovoloval si o pomoc říci nebo zavolat, se s důvěrou obrátila na naši hlídku. I proto jsme tu pro vás.

 

Ve snaze být pronásledován běhal strážníkům kolem auta

Muži na třídě Míru v Pardubicích se zřejmě nedostávalo pozornosti a tak si o ní přišel říci. Učinil tak ale nešťastným způsobem. Před hlídkou městské policie nakopával odpadkový koš i reklamní panel. Vzápětí na to přistoupil k služebnímu vozidlu strážníků, zahalekal na strážníky několik bojovných výzev, kde nešetřil vulgaritami a začal běhat kolem služebního vozidla v domnění, že jej hlídka začne pronásledovat. Obvykle se takové výjevy dějí někdy na prvním stupni základní školy. V tomto případě šlo o poněkud staršího žáka ve věku 28let, proto hlídka tyto kratochvíle chvíli vstřebávala. Muž mezitím poznal, že za ním nikdo běhat nebude a začal jako motýl kroužit kolem služebního vozidla, až nakonec zaklopýtl a upadl na zem. V tu chvíli se konečně dočkal, strážníci jej už v dalším rozletu přibrzdili. Aby zabránili dalšímu opakování, uložili jen na záchytné stanici. Po vystřízlivění pak celý jeho noční výstup zhodnotí správní orgán.