Zlomené srdce i nos a přemíra alkoholu. Strážníci mají za sebou perný víkend

Tisková zpráva 22. 1. 2024


Uplynulý víkend rozhodně nepatřil mezi ty klidnější. Strážníky zaměstnávaly podnapilé osoby, které v mrazivém počasí bezvládně ležely na zemi. Jen během pátku a soboty  hlídky odvezly na záchytku šest osob. Pokaždé ve stavu, kdy o sobě ani nevěděly. Smutné prvenství urval osmadvacetiletý muž, který nadýchal lehce přes tři promile.

V pátek v noci přijali strážníci zoufalý telefonát. Volal muž, který jim zlomeným hlasem sdělil, že chce spáchat sebevraždu a rád by prostřednictvím strážníků zanechal vzkaz své družce. Strážník, který hovor přijal, se ihned začal více vyptávat, aby mohl muže lokalizovat a poslat mu pomoc. Od muže se postupně dozvěděl, že se nedokáže vyrovnat s rozchodem se svou družkou a na jeho špatné psychice se podepsaly i nedobré pracovní podmínky agentury, která mu v naší zemi zprostředkovala práci. Pod tíhou těchto problémů se muž rozhodl, že skočí pod vlak. Na nádraží ale nedošel. Strážníci zjistili, že muž jde opačným směrem ke zdymadlu, kam okamžitě vyrazili. V ulici U Stadionu nešťastného muže nalezli a ten, po dalším krátkém rozhoru, souhlasil s lékařskou pomocí. Strážníci ještě s mužem zůstali do příjezdu záchranářů a dohlédli na jeho bezpečné předání.

Kromě zlomeného srdce a psychiky zachraňovali strážníci i zlomený nos. Před barem na třídě Míru si hlídka při kontrolní činnosti všimla muže, který má krvácivé poranění v obličeji. A vlastně nejen tam. Krev byla všude. Na jeho mikině, kalhotách i na zemi. Na dotaz, jak se mu to přihodilo, odmítl sedmadvacetiletý muž odpovědět. Řekl jen, že nechce nic řešit, jen že bude rád za ošetření. Nejprve se mu dostalo první pomoci od strážníků a o pár minut později si muže převzali do péče přivolaní záchranáři. Pomocí kamerových záznamů sice strážníci zjistili, že došlo k fyzické potyčce dvou mužů. Druhého aktéra se však v blízkém okolí dohledat nepodařilo.