Zrekonstruované hřiště v Jesničánkách je opět otevřeno

Upravené a s větší plochou ke sportování. Takové je nyní sportoviště v městské čtvrti Jesničánky, které se po zhruba dvouměsíční rekonstrukci znovu otevřelo nejen dětem, ale také veřejnosti. Město se na nákladech spojených s úpravou areálu podílelo s pátým městským obvodem, přičemž celkově rekonstrukce hřiště vyšla na téměř 1,3 milionu korun.


Původní hřiště se po rekonstrukci zvětšilo o přibližně jeden metr na každé straně a aby se na jeho povrchu nedržela voda, doplněno bylo také o odtokové žlaby. „Kromě větší plochy ke sportování čeká na návštěvníky také nový asfaltový povrch s novými herními prvky v podobě basketbalových košů či sloupků na míčové sporty včetně sítě. Rozhodli jsme se hřiště také nově nalajnovat, aby bylo maximálně uzpůsobeno na sporty, jako jsou basketbal, nohejbal, volejbal nebo tenis. Toto sportoviště bude navíc sloužit nejen sportovnímu klubu Jesničánky, ale také dětem z mateřské školy Raisova i široké veřejnosti v režimu otevřeného sportoviště. Na tuto investici do majetku města v celkové výši 1,3 milionu korun jsme uvolnili peníze z Programu podpory sportu ve výši 625 tisíc korun, druhou polovinu pokryl městský obvod V,“ informuje náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký s tím, že se jedná o další příklad koncepčního budování sportovišť radnice ve spolupráci s městskými obvody. Toto sportoviště pro veřejnost bude i nadále spravovat SK Jesničánky, který na jeho provoz a údržbu ročně dostává příspěvek od města přibližně ve výši 50 tisíc korun.

Kromě sportovních aktivit bývá hřiště využíváno také k jiným účelům. „Jsme rádi, že se projekt vydařil a že jsme se s městem Pardubice domluvili na společném financování. Dané sportoviště si to zaslouží, nejen že slouží sportovnímu klubu Jesničánky, dětem z přilehlé mateřské školy či široké veřejnosti, přes rok se tu navíc pořádá spousta sportovních a společenských akcí. Městský obvod se například účastní tradičních čarodějnic nebo vánočních punčů. Pokud nám to pandemická situace dovolí, sejdeme se tu opět 21. prosince v 17:00 hodin, abychom si zde společně zazpívali vánoční koledy,“ dodává starosta městského obvodu V Jiří Rejda.

 

 

Tiskový úsek