Památník Zámeček 2. stupeň ZŠ Gymnázia SOU Člověk a jeho svět Člověk a společnost (Dějepis, Výchova k občanství) Dějepis Občanská výchova Etická výchova Multikulturní výchova Mediální výchova

Informace o programu


„Chceme žít“ – heslo z deníku židovské dívky, které se podařilo před válkou utéct do Palestiny. Stejné je heslo lidí prchajících před současnými válečnými konflikty nebo diktátorskými režimy.

Z deníků třech uprchlic vybereme témata, která se shodují v každé době a na každém světadíle. Co si my představujeme pod pojmy domov, bezpečí, válka, uprchlík?

Časová dotace: 90 až 120 minut

Věková skupina: 6. až 9. třída ZŠ, SŠ, gymnázia, střední odborná učiliště

RVP: Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Osobnostní a sociální výchova, Mediální výchova, Multikulturní výchova, Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Výchova demokratického občana, Etická výchova, Člověk ve společnosti, Občan ve státě, Občan a právo