Roboti s hlavou v oblacích: Data a cloud (IT / VR)
Děti se hravou formou seznámí s roboty Ju a Pí, kteří byli navrženi, aby pomáhali lidem, ale často…
„Chceme žít“ – heslo z deníku židovské dívky, které se podařilo před válkou utéct do Palestiny. Stejné je heslo lidí prchajících před současnými válečnými konflikty nebo diktátorskými režimy.
Z deníků třech uprchlic vybereme témata, která se shodují v každé době a na každém světadíle. Co si my představujeme pod pojmy domov, bezpečí, válka, uprchlík?
Časová dotace: 90 až 120 minut
Věková skupina: 6. až 9. třída ZŠ, SŠ, gymnázia, střední odborná učiliště
RVP: Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Osobnostní a sociální výchova, Mediální výchova, Multikulturní výchova, Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Výchova demokratického občana, Etická výchova, Člověk ve společnosti, Občan ve státě, Občan a právo
Děti se hravou formou seznámí s roboty Ju a Pí, kteří byli navrženi, aby pomáhali lidem, ale často…
Malý princ se ztratil ve vesmírné galaxii. Víte, jak to vypadá v Mrklandii, Mňamlandii, Čichlandii,…
Program "Mediální gramotnost aneb hra o pravdu" je interaktivní a edukativní kurz, který naučí žáky…