Objekt MŠ Doubek boduje na celorepublikové i krajské úrovni

Úterní slavnostní večer v prostorách pardubického zámku odkryl stavby, které jsou v rámci Pardubického kraje hodnoceny jako ty nejlepší. Mezi objekty, které se dočkaly uznání poroty, nechyběla ani mateřská škola Doubek ve Svítkově, která se v nedávné době dostala do finále další ankety, celorepublikové soutěže Stavba roku 2021.


Stavba získala uznání v rámci Pardubického kraje nejen za to, jak citlivě byl tento prostorově náročný objekt zakomponován do prostředí zástavby rodinných domů, ale také za nápaditost autorů návrhu v oblasti propojení vnitřních a venkovních prostor. „Uznání poroty si opravdu vážíme. Je oceněním práce týmu pana architekta Meda. Ve spolupráci s paní ředitelkou Štěpánkovou a dodavatelem stavby odvedli skvělou práci. Takhle nějak by měla vypadat školka v 21. století, jsme na ni pyšní. Atmosféra ve školce, použité materiály, ale i provozní koncepce s promyšlenými detaily patří k důvodům, proč do této školky se třemi třídami chodí děti i zaměstnankyně tak rády, a to je to nejdůležitější. Kvalitu stavby a promyšlenou koncepci objektu dokazuje nejen toto uznání, ale i skutečnost že objekt zabodoval také v další, ještě prestižnější soutěži o titul Stavby roku 2021 České republiky, kde školka v obrovské konkurenci i komerčních staveb postoupila do celorepublikového finále,“ informuje náměstek primátora zodpovědný za oblast školství Jakub Rychtecký a připomíná, že MŠ Doubek je od Sametové revoluce první školkou, která byla v Pardubicích postavena jako úplně nová, tzv. na zelené louce.

Na výstavbu budovy, kterou pro město navrhla architektonická kancelář Med Pavlík architekti a která ve Svítkově vyrostla za zhruba 14 měsíců, se radnici podařilo získat finanční podporu Evropské unie. „Jsem rád, že se nám daří získávat z Evropské unie finance na investice, jejichž cílem je kvalitnější občanská vybavenost. Dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, ze specifického cíle zaměřeného na zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení pokryla 51 milionů z celkových 63 milionů korun, za které byla školka nejen postavena, ale také moderně vybavena, takže děti zde mají opravdu vše, co potřebují, včetně dostatečně velkého prostoru pro venkovní aktivity,“ dodává náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Nadrchal.

 

 

Tiskový úsek