"Světla vyprávějí…" Pardubice – vánoční centrum Pardubic ožije sta tisíci světýlky na zámeckých valech!

V letošním vánočním čase nabídnou Pardubice dechberoucí světelné expozice na nádherném místě zámeckých valů pardubického zámku. Pernštějnské opevnění ožije od 7. listopadu 2023 do 7. ledna 2024 sta tisíci světýlky! Otevřeno bude denně od 16.00 do 21.00 hodin. Myslíme i na ekologii, 400 tisíc světel využívá nejmodernější technologie a nespotřebuje tak více energie než běžná pračka s energetickým štítkem A.

Propojením výstavy s novou podobou adventních trhů v Pardubicích chceme nabídnout pardubákům a lidem z východních Čech jedinečný a intenzivní vánoční zážitek. Zároveň počítáme se zvýšeným zájmem turistů mezi Prahou a Ostravou, které tak přilákáme do našeho krásného města.

„Světýlka k Vánocům patří, což můžeme vidět ve všech světových metropolích po celém světě a my věříme, že v Pardubicích uděláme radost především všem dětem“, uvedl Vítězslav Poláček z firmy Decoled a dodal: „Celkové náklady na výstavu se pohybují v řádech několika milionů korun, přesto se však podařilo udržet ceny vstupenek na rozumné úrovni. Za jedinečnou výstavu tak lidé dokonce zaplatí méně než za film v kině.“

Stovky tisíc LED světelných diod, velkých světelných soch, kilometry světelných řetězů a dekorací. To je výstava „Světla vyprávějí..“, ta je určena pro celou rodinu, od dětí po seniory. V našem světelném parku se bude bavit každý a společné fotky budou zdobit sociální sítě či rámečky ještě dlouho poté.

Výstavu bude možné zhlédnout denně od 16.00 do 21.00 hodin. V areálu bude možné zakoupit také teplé občerstvení a světelné reklamní předměty.

V prosinci navíc je ve spolupráci se Zámkem Pardubice připraven bohatý doprovodný program – vánoční stezka pro děti, výstava perníkových forem a každý prosincový víkend prodejní a řemeslné stánky na hlavním nádvoří.

Doporučujeme zakoupení vstupenek online na webu https://svetlavypraveji.cz/pardubice#/. Vyhnete se čekání u pokladny. Využít mohou lidé také výhodné rodinné vstupné.

Těšíme se na vás! Váš tým Světla vyprávějí Pardubice.

Produkce výstavy: DECOLED s.r.o. a Máša agency s.r.o.

Partneři výstavy: Statutární město Pardubice a Východočeské muzeum – Zámek Pardubice